Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101 (zdarma)
SURVIVOR - Eye Of The Tiger
Playlist
SURVIVOR
Eye Of The Tiger
Právě vysílá:
Adéla Jirkalová
Hitrádio Faktor

Tipy a pozvánky - kam vyrazit

Pokud máte nějaký tip, kam vyrazit, pošlete nám ho na program.faktor@hitradio.cz 
 
ZÁBAVNÉ KVĚTNOVÉ A ČERVNOVÉ VÍKENDY PRO DĚTI – ZOO OHRADA: Zoo na Hluboké připravila pro všechny děti zábavné víkendové soutěže okořeněné zajímavostmi ze světa zvířat. V květnu a červnu o víkendu, vždy od 10 do 16 hodin. Pro všechny děti starší 3 let jsou připravena na každý víkend 4 soutěžní stanoviště. Náplň soutěží se bude měnit dle 3 tematických okruhů (vodní říše, vzdušná říše, království země), a pokud se rozhodnete pro plnění všech soutěží ze všech daných okruhů, čeká na Vás plyšová odměna. Okruhy se budou víkendově měnit a jaký bude následující okruh, se dozvíte prostřednictvím Facebooku, na webu nebo přímo v zoo.
 
VÝSTAVA KAKTUSŮ A SUKULENTŮ - TÁBOR - 26.-29.5: Spolek pěstitelů kaktusů a sukulentů Tábor si vás dovoluje pozvat na tradiční výstavu kvetoucích kaktusů a sukulentů, která se koná v areálu botanické zahrady Střední zemědělské školy. Otevřeno vždy od 8 do 18 hodin, při návštěvě je možné zakoupit přebytky kaktusů. 
 

NA JEDNO – SLAVNOSTI MALÝCH PIVOVARŮ – BOROVANY – 27.5.: Tradiční Slavnosti českých minipivovarů NA JEDNO se uskuteční v sobotu od 10 hodin v areálu zámecké zahrady v Borovanech. Pro tento ročník je připraveno mnoho překvapujících novinek. V průběhu dopoledne bude probíhat dětský den. Kromě piva se těšte na divadélko Máma a táta, soutěže nejen pro děti, kapely Dukla Vozovna, Queens of everything a další. Všechny informace najdete zde.

OTEVÍRÁNÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY – TŘEBOŇ – 27.5.: V sobotu jste zváni do Třeboně, která tento den bude patřit lázeňství. Místní slatinné lázně tento den otevřou lázeňskou sezonu 2017. Tyto slavnosti bývají již tradičně velmi bohaté na kulturní, lázeňský a doprovodný program, který se koná na mnoha místech města Třeboně. Těšte se na řemeslné trhy, kostýmovaný průvod, soutěže s Hitrádiem Faktor, jízdu vláčkem Třeboňáčkem, divadlo Kvelb, skákací hrad pro děti, průvodcované prohlídky lázní, volný vstup do bazénového komplexu Lázní Aurora, koncert skupiny Jelen a slavnostní ohňostroj. Program probíhá od 9 hodin až do noci.

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ SEZÓNY V MUZEU VETERÁNŮ NOVÁ BYSTŘICE – 27.5.: Na co se můžete těšit: Slavnostní přivítání sklenkou sektu pro všechny, Pin Up Girls a další retrokrásky, skvělá kapelu Dum Doobie Doobie Band ve stylu 50. a 60. let, představení nových vozů a novinek v expozici, vyjížďky pravou amerikou pro celou rodinu, přednášky a workshopy, retro módní show atelieru Vintage Art, občerstvení v areálu, zábava pro celou rodinu. Od 10 do 18 hodin.

SLAVNOSTI ŽIROVNICKÉHO JEDNOROŽCE – 27.5.: Program začíná v 10 hod. téměř současně v celém zámeckém areálu. V přírodním divadle mohou návštěvníci zhlédnout šermířská vystoupení několika šermířských skupin, nebudou chybět ani vystoupení kejklíře Pupy a bohatý program pro děti. Dominantou programu je tradičně koncert populární skupiny, letos od 17 hod. v Přírodním divadle uvidíte skupinu YOYO BAND. Na prvním zámeckém nádvoří se představí Divadlo Dokola z Tábora se třemi pohádkami, nejen pro děti. Návštěvníci mohou být svědky Turnaje pro královnu, kterého se zúčastní všechny šermířské skupiny. V celém zámeckém areálu můžete navštívit dobový jarmark se širokou nabídkou řemeslných výrobků a občerstvení. Na louce prvního nádvoří budete mít možnost obdivovat rytířské ležení, zbraně a vyzkoušet si střelbu z kuše. Nebude chybět ani řezbář s kartářkou. Na druhém nádvoří vystoupí Dětský sbor ZUŠ Žirovnice a skupina Chůdadlo. Na parkánu se představí sokolník se svými svěřenci a také Lučištnický spolek Sherwood. Ve špýcharu bude probíhat výstava patchworku. Jako závěrečnou tečku programu v Přírodním divadle předvede SHŠ Artego Vimperk ohňovou show, a to v cca 21 hodin. Návštěvníci si rovněž během slavnosti mohou prohlédnout krásy místního Zámku a zámeckého Pivovaru v komentovaných prohlídkách s průvodcem.

DĚTSKÝ DEN S ARMÁDOU ČESKÉ REPUBLIKY - 27.5. - ČESKÉ BUDĚJOVICE: Přijďte od 10 do 18 hodin zdarma na Výstaviště! Armáda bude prezentovat svojí techniku, například lehké obrněné vozidlo, terénní vozidlo, ruční zbraně a výstroj brigády rychlého nasazení, záchranářský vrtulník. Chybět nebudou ani soutěže, zábavné atrakce, veslařský a střelecký trenažer, ukázky bojového umění a sebeobrany, soutěže pro děti i dospělé. Pro nejmenší program dětského centra, malí i velcí sportovci mohou vyzkoušet FotbalGolf nebo badminton a ještě mnoho dalšího. 

MARIÁNSKÁ POUŤ NA ZÁMKU MITROWICZ V KOLODĚJÍCH NAD LUŽNICÍ – 27.5.: Již tradičně se koncem května od 10 do 19 hodin otevírají brány renesančního jihočeského zámku Mitrowicz. Letos se můžete těšit na nově zrekonstruované krásné zámecké interiéry, zámeckou zahradu a další novinky! Pro návštěvníky je jako každý rok připravena pestrá směs zámecké zábavy, ale opět v trochu jiném pojetí. Těšit se můžete tradičně na divoká šermířská představení, divadla, pohádky, koncerty historické hudby. Shlédnete Turnaj neurozených rytířů, Povídání o rytířích a velkolepou komedii Loupežník pana krále. Pro děti bude opět nachystána celodenní hra s názvem rytířský turnaj, rukodělné dílničky, dobový jarmark s ukázkami tradičních řemesel a v neposlední řadě prohlídky zámku i nově zrekonstruované zámecké kaple, která je součástí zámku. Nabídku doplňuje výtečný historický catering se svými specialitami dle dobových receptů, zapíjet můžete lahodným mokem z minipivovaru Obora.

DĚTSKÝ DEN – HORNÍ PLANÁ – 27.5.: Přijďte s dětmi prožít den plný her, soutěží, chemických pokusů a lodí ve spolupráci s Vodní záchranou službou na pláži v Horní Plané. Od 14 hodin.

CESTA POHÁDKOVÝM LESEM – SLAVONICE – 27.5.: Oslavte už tradičně Mezinárodní den dětí na Strážném vrchu ve Slavonicích. Cesta pohádkovým lesem se bude konat od 13:00 hodin. Registrace dětí proběhne opět v zahrádkářském areálu na Strážném vrchu do 15:30. Pro děti budou připravena pohádková stanoviště, na kterých budou plnit zábavné úkoly. Na každého čeká sladká odměna a diplom. Doprovodný program a občerstvení v areálu zajištěno.

ARCHEOLOGICKÝ DEN V ZEMĚRÁJI – KOVÁŘOV – 27.5.: Seznamte se s prací archeologa, se způsoby pohřbívání v raném středověku. Zkusíte si sestavit „rozbité" nádoby, model vesničky, srubu nebo slovanskou pohřební mohylu. V nalezišti budete pátrat po různých předmětech nebo si vyrobíte kouzelný amulet podle pravěkých vzorů. K tomu stovka her Zeměráje. 10:00 – 18:00 hod.

MUZEJNÍ NOC – HRAD STRAKONICE – 27.5.: Tajemná muzejní noc se bude odehrávat v duchu bájí a pověstí, kterými je strakonický hrad a jeho okolí opředen. Těšit se můžete na kostýmované scénky. Nebudou chybět opravdová strašidla a bílá paní. Zábavný podvečer plný her a soutěží pro děti od 17:00 - 19:00 hod. na nádvoří hradu. 19:00 Pohádka O dráčkovi Podskaláčkovi, 19:30 hod zahájení večerního programu.

MUZEJNÍ NOC V MĚSTSKÉM MUZEU A MUZEU TURISTIKY – BECHYNĚ – 27.5.: Od 17 hod proběhne komentovaná prohlídka města pod hlavičkou Klubu turistů. Slavnostní zahájení se koná od 19 hod v prostorách Městského muzea. Hudební program obstará Petr Houdek, hra na didgeridoo. Od 19:30 promluví pan Petr Tatar o Himaláji a tak svými komentáři doplní cestovatelskou výstavu Jana Marka v galerii muzea. Po 21 hod program pokračuje v muzeu turistiky (pečení buřtů aj). Expozice obou institucí jsou přístupné zdarma.

MUZEJNÍ NOC POD PSA – ZÁMEK OHRADA – 27.5.: Muzejní noc 2017 na loveckém zámku Ohrada bude ve znamení psů, a tak se mohou návštěvníci těšit na ukázky myslivecké kynologie, komentovanou prohlídku zámku zaměřenou na téma role psa v parforsním honu, agility, canis terapie nebo ukázku zásahu Policie ČR. Připravena bude také tvořivá dílna a hry pro děti a opékání buřtů za doprovodu živé hudby.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE VILE MANŽELŮ BENEŠOVÝCH V SEZIMOVĚ ÚSTÍ – 27.-28.5.: Prohlídky probíhají od 10 do 16 hodin v organizovaných skupinách za doprovodu průvodce. Délka prohlídky je zhruba 40 minut. Návštěvníky čeká prohlídka exteriéru budovy, mohou se těšit na oblíbené prezidentovo zákoutí, které se nachází v přízemní hale, dále na jídelnu a pracovnu, jež se spolu s ložnicí nachází v prvním patře. Interiér je vybaven starožitnostmi a dobovým nábytkem, kterým svůj dům vybavili manželé Benešovi. Součástí komentované prohlídky je též procházka přilehlým parkem, jenž je jednou z mála zachovaných zahrad z 30. let 20. století na našem území. Celá prohlídka je zakončena u hrobky manželů Benešových.

DEN DĚTÍ – LOMNICE NAD LUŽNICÍ – 28.5.: V neděli bude celé odpoledne patřit dětem. Den plný her a zábavy začíná na Farské louce ve 14.00 hodin. Těšte se na skákací hrad, hry pro děti i dospělé, fotokoutek, malování na obličej a další. Programem bude provázet Milan Džuba.

DEN DĚTÍ – SUCHDOL NAD LUŽNICÍ – 28.5.: Těšte se na hry, soutěže, trampolínu, lukostřelbu, lezeckou stěnu, jízdu na kladce, dětská autíčka a další. Program proběhne v okolí kulturního domu od 14 hodin a provázet jím bude Matyáš Palkovič.

ZAHRADNÍ SLAVNOST – ČESKÉ BUDĚJOVICE – 28.5.: Zveme všechny rodiče a děti, tetičky a strýčky, babičky a dědečky, přátele a celou veřejnost na ZAHRADNÍ SLAVNOST DDM 2017, na které se budou prezentovat děti z mnoha kroužků. Dále se těšte na soutěže, dílny, hry a atrakce. Dům dětí a mládeže od 14 hodin.

STEZKA ZA OBŘÍMI VEJCI NA HLUBOKÉ – DO 28.5.:  Desítky obřích, bezmála 600 kilogramů vážících kraslic ukrytých v Hluboké nad Vltavou, najděte je všechny! Všechny informace najdete zde.

GALERIE KRAMPUS – KAPLICE: Až do podzimu můžete navštívit výstavu originálních 15 masek legendárních alpských démonických bytostí Krampus. Galerii najdete v kaplickém podzemí na náměstí, v budově bývalého měšťanského pivovaru. Otevřeno je každý den. Více informací, objednávky prohlídek a kontakt zde