Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101 (zdarma)
RACHEL PLATTEN - Fight Song
Playlist
RACHEL PLATTEN
Fight Song
Právě vysílá:
Jirka Ježek
Dopoledne na Hitrádiu Faktor

Tipy a pozvánky - kam vyrazit

Pokud máte nějaký tip, kam vyrazit, pošlete nám ho na program.faktor@hitradio.cz 
 
OPEN AIR MUSIC FEST PŘEŠTĚNICE – 29.6. – 1.7.: Oblíbený festival opět přivítá desítky hudebních skupin, umělců, tanečníků a divadelníků uprostřed lesů, luk a strání. 
 

KRÁLOVSTVÍ LESA NA LIPNĚ – 30.6.: Jedničkáři mají v pátek vstup do Království lesa zdarma. Akce platí pro děti do 14 let v doprovodu dospělého. 

SUCHÁČFEST – KAPLICE – 30.6.: Kaplický hudební festival pod Suchým vrchem. Vystoupí Monkey Business, Děda mládek illegal band, Pekař a další. Moderuje Milan Džuba. Doprovodný program s pouťovými atrakcemi pro děti od 10.00 hodin, koncerty od 17 hodin. Akce se koná v Městském parku. 

JARNÍ FARMÁŘSKÉ TRHY STRAKONICE – 30.6.: Tradiční farmářské trhy ve Strakonicích probíhají každý druhý pátek od 13:00 do 17:00 hod. na Velkém náměstí pod radnicí. Široká nabídka farmářských potravin, regionálního zboží, občerstvení a řemeslných výrobků. 

ZAHÁJENÍ LETNÍ SEZÓNY NA ZADOVĚ – 30.6.: Připraven je bohatý program. Barmanská show, biketrial, hry pro děti a hlavně živá kapela De Facto, která vystoupí přímo na dolní stanici Kobyla. Lanová dráha od 14 do 18 hod. zdarma.  

HŘÍŠNÉ VEČERNÍ TOULKY BÁJNÝM HRADCEM – 30.6.: Prohlédněte si Jindřichův Hradec netradičním způsobem! Hříšné Večerní toulky bájným Hradcem jsou nevšední podívanou věnovanou méně známé historii města. Hrané a kostýmované představení se odehrává na několika místech v centru města. Letošním tématem prohlídek je nepřístojné a hříšné chování našich předků. Stanete se svědky scén týkajíchích se prostituce, chtíče, pití, hádek a svárů a také šarvátky se zbraněmi. Pozor – program není vhodný pro děti do 12 let. Objednávky a rezervace míst zajišťuje výhradně Informační středisko města Jindřichův Hradec. Maximální počet osob na termín je 30. Začátek je ve 21.00 hodin na Balbínově náměstí před budovou Muzea Jindřichohradecka. 

NOČNÍ EXKURZE DO VODNÍ ELEKTRÁRNY ORLÍK – 30.6.: Poslední červnový páteční večer se budou konat noční prohlídky druhé největší vodní elektrárny v České republice. Ta je součástí největší betonové hráze u nás a používá pro výrobu elektrické energie vodu z nejvodnatějšího uměleho jezera v Československu. Prohlídka bude trvat 60 minut a uvidíte při ní celý provoz elektrárny. Exkurzi si může užít celá rodina, dětem nad 6 let je vstup povolen. Exkurzi si je nutné rezervovat písemně ne e-mailu: pisecko@email.cz. V objednávce je nutné uvést celá jména osob, která se budou exkurze účastnit. Jména se musí shodovat s platným dokladem (pro případ kontroly). Dále uveďte čas, který si níže můžete vybrat. Počet míst omezen. Exkurze v pátek 30. 6. 2017 se budou konat v tyto časy: 20:00, 21:30, 23:00, 00:00. 

ŽIVÁ SOBOTA – HORNÍ STROPNICE – 1.7.: Slavnostní zahájení sýpkařské sezóny v Muzeu Novohradských hor. Pečení žitných chlebánků a novohradských zvířátek z chlebového těsta, fotokoutek, kreativní stezka pro děti, otevřené muzeum, pohádka Bajaja. Od 10 do 18 hodin.

1. CYKLOORIENŤÁK A TŘEBOŇSKÉ CYKLOHRANÍ – 1.7.: Jedná se o veřejný orientační závod na horských kolech (mtbo) s pevným pořadím kontrol. Registrace na závody proběhne od 9:00 – 9:45, start bude probíhat intervalově od 10:00. Na místě bude zajištěno občerstvení a pro děti další vyžití. Zajištěn je i na místě cykloservis, pro zájemce i půjčovna kol včetně vybavení. Půjčovna otevřena v místě konání od 8:30 hodin. Závodníci musí být vybaveni přilbami.Zdravotník na místě je zajištěn. Start v areálu bývalých technických služeb, závod se pojede v lese Na Hrádečku. 

CHLUMANSKÝ TRH – 1.7.: Tradiční venkovský trh s nabídkou zeleniny, ovoce, kytek, medu, hub, drůbeže, potřeb pro chovatele a řemeslných výrobků pro všechny. Akce se koná v prostorech za Obecním úřadem Chlumany každou první sobotu v měsíci od května do října v čase od 8 do 12 hod. 

TVOŘENÍ NA ZÁMKU VIMPERK – 1.7.: Tvoření TTGna zámku v hrnčířské dílně a v kovárně! Přijďte si vyzkoušet kování hřebíku a točení na kruhu. Jednotné vstupné 20 Kč za účastníka, vstupenky lze zakoupit přímo v dílnách. Dílny najdete na nádvoří Dolního zámku. Dílny budou otevřeny vždy v sobotu: 1., 15. a 29. července, 12. a 19. srpna od 9 do 17 hodin. 

VZHŮRU NA PALUBU – TÁBOR – 1.7.: Lodě a lodičky na Jordáně – aneb benefiční plavba pro FOKUS Tábor. Přijďte oslavit začátek prázdnin a zbrázdit hladinu Jordánu na plachetnici Miamiti! Oficiálně bude zahájena sezóna půjčovny lodiček, pokřtí se nová plavidla, přivítá se historická plachetnice Miamiti, na které se pak můžete proplout po Jordáně. Svést se můžete také na malé plachetnici Vaurien. V půjčovně si budete moci půjčit pramici, šlapadlo, paddleboard. Vyzkoušet si můžete také seakajak. Výtěžek z půjčovného a z koncertu putuje na podporu duševního zdraví v Táboře. Sokolská plovárna od 13 hodin. 

ZAHÁJENÍ LÉTA NA NÁMĚSTÍ – DAČICE – 2.7.: Přijďte přivítat léto do Kancnýřova sadu na Palackého náměstí. Zábava pro děti i dospělé. Pískomil se vrací, Nezmaři, Slavonice band, Spolektiv. Malování na obličej a občerstvení zajištěno. Začátek ve 14:30.  

NOČNÍ KONCERTY NA STEZCE – LIPNO: Chcete vidět neopakovatelný západ slunce nebo prožít noční romantickou procházku v korunách stromů, kdy osvětlení zajišťují speciální světla, která dotváří atmosféru? Pak se vydejte některé prázdninové úterý na Stezku korunami stromů Lipno, kdy si můžete užít prodlouženou otevírací dobu, a to až do 23 hodin. Těšit se můžete nejenom na speciální noční osvětlení Stezky, ale také na koncerty hned několika kapel. V průběhu léta zazní na Stezce postupně jazz, swing, blues, ale i klasická hudba nebo rhythm & blues. Hudební sérii koncertů v korunách stromů zahájí v úterý 4.7. jihočeská multižánrová kapela Mc Berds.

ZÁBAVNÉ ČERVNOVÉ VÍKENDY PRO DĚTI – ZOO OHRADA: Zoo na Hluboké připravila pro všechny děti zábavné víkendové soutěže okořeněné zajímavostmi ze světa zvířat. V květnu a červnu o víkendu, vždy od 10 do 16 hodin. Pro všechny děti starší 3 let jsou připravena na každý víkend 4 soutěžní stanoviště. Náplň soutěží se bude měnit dle 3 tematických okruhů (vodní říše, vzdušná říše, království země), a pokud se rozhodnete pro plnění všech soutěží ze všech daných okruhů, čeká na Vás plyšová odměna. Okruhy se budou víkendově měnit a jaký bude následující okruh, se dozvíte prostřednictvím Facebooku, na webu nebo přímo v zoo.

GALERIE KRAMPUS – KAPLICE: Až do podzimu můžete navštívit výstavu originálních 15 masek legendárních alpských démonických bytostí Krampus. Galerii najdete v kaplickém podzemí na náměstí, v budově bývalého měšťanského pivovaru. Otevřeno je každý den. Více informací, objednávky prohlídek a kontakt zde

KORUNOVAČNÍ KLENOTY NA ZÁMKU MITROWITZ – DO 31.7.: Expozice bude umístěna v reprezentativním 1. patře zámku a bude součástí oficiálního prohlídkového okruhu. Prohlídky zámku jsou plánované každý den kromě pondělí od 10:00 do 17:00 h. Výstava korunovačních klenotů je učena pro širokou i odbornou veřejnost, školní výlety, zájmová sdružení, rodiny s dětmi, seniory i pro návštěvníky ze zahraničí.