Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
JAYMES YOUNG - Infinity
Playlist
JAYMES YOUNG
Infinity
Právě vysílá:
Hitrádio Faktor
Hitrádio Faktor

MIRAI natáčeli v "Tugendhatce"!

Skupina Mirai je aktuálně nejstreamovanější českou kapelou u nás! K tomu Zlatý slavík i hudební Anděl – Mirai prostě zažívají „zlaté časy“. Teď navíc svoji popularitu umocňují novým klipem k písni Básně. „Je mi to líto“ tak znělo celý natáčecí den vilou Tugendhat, která klipu propůjčila své nezaměnitelné kouzlo. 

Výjimečné lokace videoklipů jsou pro kapelu Mirai již příznačné. „Většinou natáčíme na neobyčejných místech a často se vydáváme do zahraničí, přitom tady u nás máme takový poklady, “ komentuje výběr brněnského funkcionalistického pokladu Mirai Navrátil. „Ten prostor je výjimečný a prý kamerou téměř nezachytitelný. Myslím ale, že se Ondrovi Kudynovi ten vibe do videa podařilo dostat, “ pochvaluje si Mirai dvorního režiséra a kameramana.  

Minimalismus, nezaměnitelná architektura a atmosféra vily Tugendhat perfektně podtrhla hloubku písně Básně, k níž má Mirai jakožto autor silnou citovou vazbu. „Je to totiž píseň, se kterou mi ještě stihl pomoct David Stypka. Měl jsem to napsaný, ale nebyl jsem úplně spokojený s textem, tak jsme ho doladili s Davidem na chatě na Ostravici, “ vzpomíná Mirai Navrátil na tvorbu první písně aktuálního alba Maneki Neko.