Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
JAMES BLUNT - 1973
Playlist
JAMES BLUNT
1973
Právě vysílá:
Hitrádio Faktor
Hitrádio Faktor

VIDEO: CHINASKI představují singl TAMARYŠEK, klip natáčeli na nádherném ISLANDU

Ještě než se kapela Chinaski odebere do studia, aby natočila následovníka úspěšného alba Není nám do pláče, vypouští do éteru nový singl Tamaryšek. Ten doprovází aktuální videoklip režiséra Jakuba Mahdala. Vznikal na Islandu a v domově seniorů na Chodově a láme se v něm radost i smutek zároveň.

 

Píseň samotná se docela vymyká tvorbě Chinaski a je trošku temnější a smutnější než ostatní. Je o životě a všech jeho vrcholech a pádech. Snažil jsem se to vyjádřit i ve videoklipu. Láme se tam radost i smutek zároveň. Moc často to podle mě v klipech není běžné. Vždy je buď veselý, nebo smutný. Tenhle má obojí, “ popisuje režisér Jakub Mahdal.

 

Ve snímku pozoruje život mladého páru a přesouvá jej v čase do domova seniorů. Velká část záběrů přitom vznikala na Islandu. „Chtěl jsem, aby kromě hezkého příběhu diváka zaujal klip i vizuálně. Island je pro mne posvátné a dech beroucí místo, které mě vždycky překvapí, “ popisuje Mahdal, který do hlavních rolí obsadil Annu Kadeřávkovou a Karla Jirmanna.

 

Část, která se odehrává v nemocni se pak točila v Česku v domově seniorů na Chodově, kde Michal Malátný několikrát vystupoval.

 

Tamaryšek je singlem ze zatím posledního alba Není nám do pláče. Kapela však připravuje i nové skladby. První ukázky by měly zaznít naživo právě na plánovaném Amfiteátr turné.