Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
ADELE - Set Fire To The Rain
Playlist
ADELE
Set Fire To The Rain
Právě vysílá:
Leona Gyöngyösi
Víkend na Hitrádiu Faktor

Bezpečně na sjezdovce i RETRO lyžovačka

Bezpečně na sjezdovce i RETRO lyžovačka
Zdroj: skisport.com
Datum: 15. 2. 2024
Autor: Pavel Ferenčík

Chystáte se v pátek či sobotu na hory? Ve Skiareálu Lipno ani na Hochfichtu se rozhodně nudit nebudeme. Pojďme se podívat, co nás tady v příštích dnech čeká a nemine!

Lipno v pátek patří bezpečně na sjezdovce, v sobotu Kramolínskému obřáku a zimním animacím s lišákem Foxem

Ať už jste na sjezdovce jako doma, či krásy zimních sportů teprve objevujete, jejich zásady bezpečnosti by měl znát každý. Jak se chovat, abychom neohrozili sebe nebo své okolí, se zábavnou formou naučíme od příslušníků Policie České republiky ve Skiareálu Lipno.

Zajímalo vás někdy, jak rychlí jste jezdci? Díky dopravním policistům, kteří budou ručním laserovým radarem měřit rychlost lyžařů, budete mít jedinečnou příležitost to zjistit. Zasoutěžíte si o odměny, připomeneme si lyžařské desatero a od prohánění se na sjezdovce vás už nic nezastaví. Dorazte k lanovce Lipno Express v pátek 16. února od 10 do 14 hodin.

Kdo rád závodí a lyžuje, nenechá si jistě ujít oblíbený otevřený závod pro děti i dospělé, který má na Lipně už svou několikaletou tradici. Ve Skiareálu Lipno můžete během Kramolínského obřáku a slalomu vyzvat na souboj nejen své vrstevníky, ale i rodiče a samozřejmě naopak! Závod je otevřen všem a přihlásit se mohou opravdu všichni. Na programu bude obří slalom i klasický slalom. Závodit se bude na sjezdovce Promenádní, která bude v době konání závodu, v sobotu 17. února, částečně omezena.

Animační sobota je tu jen a jen pro vás a vaše děti. Startujeme v sobotu 17. února v 9 hodin a končíme cca okolo 16. Děti nám přiveďte na rozřadiště lyžařské školy ve Skiareálu Lipno. Co na vaše ratolesti čeká? Podle počasí se mohou těšit na zimní olympiádu, mini disco, taneční soutěže, stavění soch ze sněhu, koulovanou, ocáskovanou a mnoho dalšího. Lišák Fox nebude samozřejmě chybět! Už teď se na vás těší a chystá ty největší disco pecky!

Na šumavském Hochfichtu se v sobotu bude lyžovat v retro oblečení

 Růžová, neonová či duhová. Čím výraznější, tím lépe. Takové je motto lyžařského RETRO dne na Hochfichtu, který se uskuteční v sobotu 17. února.  V největším rakouském skiareálu mimo Alpy jsou navzdory rozmarům počasí v provozu všechny lanovky a vleky a lyžuje se na 19 km sjezdových tratí.

Na lyžařský RETRO den zveme všechny lyžaře a snowboardisty, kteří se chtějí vrátit zpátky do minulosti a užít si dobovou zábavu nejen na svahu. Každého návštěvníka v retro oblečení odměníme v sobotu výhodnějším skipasem a během dne i po lyžování bude připraven doprovodný program“, zve na akci Gerald Paschinger, ředitel skiareálu Hochficht.

Ten rovněž doplnil, že noční mráz během uplynulých nocí zlepšil stav sjezdových tratí. „Přestože všude okolo není po sněhu ani památky, na našich sjezdovkách leží 40 – 80 cm a ty jsou po ránu i během dopoledne ve velmi dobrém stavu. Pro naše rolbaře je letošní zima jedna velká výzva a všichni odvádějí skvělou práci.“, uvedl Paschinger.

Retro atmosféru na Hochfichtu dokreslí dobová hudba, after-show, výhodné akce v horských chatách.

Hlavní taháky retro dne v sobotu:

 Běžecké stopy jsou mimo provoz.