Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
NEA - Some Say
Playlist
NEA
Some Say
Právě vysílá:
Hitrádio Faktor
Hitrádio Faktor

Budějovicko láká turisty na BuďKartu!

Budějovicko láká turisty na BuďKartu!
Zdroj: canva.com
Datum: 11. 7. 2024
Autor: Pavel Ferenčík
Turistická oblast Budějovicko představila novinku pro návštěvníky regionu – slevovou kartu BuďKarta, která je aktuálně v pilotní fázi. Tato karta nabízí turistům řadu výhod, které mohou využít při svém pobytu na Českobudějovicku.
 
Jak BuďKarta funguje?
 
BuďKartu mohou získat turisté, kteří se ubytují na dvě a více nocí u poskytovatelů zapojených do systému. Karta je virtuální a k jejímu získání stačí registrace na webu www.budejovickakarta.cz, kde si vytvoříte svůj účet. Na kartu lze přidat i další osoby, které jsou s držitelem karty ubytovány.
 
Co BuďKarta nabízí?
 
BuďKarta aktuálně poskytuje například 50% slevu na vstup do ZOO Hluboká nebo do hlubockého Lanového centra. Turisté mohou také zdarma navštívit radnici v Českých Budějovicích a zúčastnit se komentované prohlídky města s průvodcem. Vojen Smíšek ze společnosti Turistická oblast Budějovicko informoval, že nabídka výhod na kartě bude postupně rozšiřována.
 
Podmínky a financování projektu
 
Ředitel Turistické oblasti Budějovicko Tomáš Polanský uvedl, že projekt je stále v pilotní fázi a postupně se do něj zapojují další partneři jak z řad ubytovatelů, tak provozovatelů turistických atrakcí. Poplatek za ubytování v Českých Budějovicích a v Hluboké nad Vltavou se zvýšil z 25 na 50 korun, přičemž část těchto peněz slouží ke kompenzaci poskytnutých slev. Město České Budějovice poskytne na kompenzaci slev v tomto roce 1,4 milionu korun a Hluboká nad Vltavou přidá 400.000 Kč.
 
Růst turismu v regionu
 
Příjmy z turistiky v českobudějovickém regionu dosáhly loni dvou miliard korun, což je o 37 % více než v roce 2022. Počet turistů, kteří v regionu strávili alespoň jednu noc, se zvýšil o 20 %. Na ubytovacích poplatcích bylo loni vybráno 10,7 milionu korun, což je téměř o 2,5 milionu více než v předchozím roce.
 
Slevová karta BuďKarta představuje atraktivní způsob, jak turisté mohou ušetřit a zároveň si užít bohatou nabídku aktivit a památek, které Českobudějovicko nabízí.