Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
RED HOT CHILI PEPPERS - Dani California
Playlist
RED HOT CHILI PEPPERS
Dani California
Právě vysílá:
Simona Krajíčková
Víkend na Hitrádiu Faktor

Budějovičtí radní zvažují další provoz kluziště, rozhodne cena

Budějovičtí radní zvažují další provoz kluziště, rozhodne cena
Datum: 30. 11. 2021
Autor: Jana Křížová

Další provoz kluziště na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. záleží na tom, jak drahý by byl. Kluziště bylo součástí adventních trhů, na něž město už přispělo pořadatelům dvěma miliony Kč. Kdyby se mělo kluziště znovu otevřít a fungovat do původně zamýšleného 6. ledna, další náklady na provoz by byly možná až 2,5 milionu Kč, což si město nemůže dovolit. Rozhodující bude cenová nabídka od organizátorů z firmy Art4Promotion, řekl ČTK primátor Jiří Svoboda (ANO), který je proti kluzišti.

Zástupce Art4Promotion Rudolf Střítecký ČTK řekl, že se bude snažit nabídnout cenu nižší než dva miliony Kč. S radnicí se zatím domluvil na tom, že by kluziště kolem kašny, pokud strany dospějí k dohodě, mohlo fungovat do 24. prosince. 

Adventní trhy skončily, tedy včetně kluziště. Vůbec se nedá mluvit o tom, že by jakákoli atrakce pokračovala. Pokud se dohodneme, byla by to zcela nová objednávka na službu venkovního sportoviště. Ale k tomu, abychom tak mohli učinit, potřebujeme přesnou kalkulaci," řekl primátor.

Podle Stříteckého by se mohlo zachovat kluziště i vyhlídkové kolo. Radní poslali agentuře návrh, Střítecký se snaží srazit náklady pod dva miliony. „Teď to propočítávám. Řekli jsme, že nebudeme vůbec kalkulovat náklady, co jdou za námi, jako stavba a bourání. Ale náklady, že to budeme udržovat v chodu, elektřinu, náklady na obsluhu, pronájem technologie. Nám vypadly veškeré příjmy a budeme žebrat o nějaké kompenzace," řekl Střítecký. Ztrátu vzniklou tím, že vláda trhy zakázala, vyčíslila Lenka Střítecká z Art4Promotion zhruba na deset milionů korun.

Agentuře Art4Promotion dává radnice na trhy dva miliony. „Provoz kluziště je nejdražší záležitostí, která tam je. Zatím máme jenom předběžný odhad, ale kdyby tam mělo být kluziště do Tří králů, vyžádá si dalšího dva a půl milionu. Nejsme v situaci, že bychom mohli vzít dva a půl milionu a objednat si kluziště," řekl Svoboda.

Když se radní na dalším provozu kluziště dohodnou, bude muset podle Svobody firma kontrolovat očkování, prodělaný covid i maximální počty lidí.

Náměstek primátora Juraj Thoma (OPB) řekl, že se radní pokusí o řešení. „Přijde mi zvláštní, že do divadla, na sport může až tisíc lidí do hlediště, můžete pořádat oslavu, kam může přijít sto lidí, kteří jsou očkovaní, ale nemohlo by sto očkovaných lidí na náměstí bruslit," řekl Thoma. Ředitelka jihočeské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová před víkendem ČTK řekla, že kluziště by dál fungovat mohlo.

Primátor je proti. Jako předseda krizového štábu Českých Budějovic nemůže podle svých slov vítat žádnou aktivitu, která povede ke shromažďování lidí, byť povolenou. „Nikdy jsme neměli tak vysoká (koronavirová) čísla jako teď," řekl.

Zdroj: ČTK, foto Tomáš Navara