Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
TEDDY SWIMS - Lose Control
Playlist
TEDDY SWIMS
Lose Control
Právě vysílá:
Dana Formánková
Víkend na Hitrádiu Faktor

České Budějovice otevřely nový parkovací dům!

České Budějovice otevřely nový parkovací dům!
Zdroj: c-budejovice.cz
Datum: 1. 2. 2024
Autor: Pavel Ferenčík

Počínaje dneškem krajské město zprovoznilo nový parkovací dům Stromovka. Místo tu najde 495 automobilů a 76 jízdních kol. Výstavba trvala 12 měsíců. 

 „Budějčáci, ale i ostatní občané, kteří k nám dojíždějí třeba do školy nebo za prací, mají možnost pohodlně zaparkovat v širším centru města s příjemnou docházkovou vzdáleností a myslím, že i za dobrou cenu, a z toho mám velkou radost, protože to mnohým usnadní každodenní život, “ řekla primátorka Dagmar Škodová Parmová a zároveň poděkovala zhotoviteli i všem ostatním, kteří se na stavbě podíleli.

„K poděkování se samozřejmě připojuji. Pro Budějovice je to historický okamžik, protože je to je vůbec první parkovací dům, který vlastní město. Vše ale směřuje k tomu, že budou postaveny další, na řadě by mělo být sídliště Máj, které se bez parkovacího domu prostě neobejde, “ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Maroš a zároveň osvětlil název nové stavby – Stromovka. „Tenhle název nám přišel úplně přirozený. Parkovací dům stojí na okraji největšího parku ve městě, kde spousta lidí tráví volný čas a zároveň u zastávky MHD, která se jmenuje stejně, “ dodal s úsměvem Petr Maroš.

CENÍK:

První hodina parkování v novém parkovacím domu je vždy zdarma. Každá další hodina je zpoplatněna 20 Kč v pracovní den a 10 Kč v noci, o víkendech a svátcích. Maximální částka za stání je stanovena na 100 Kč v pracovní den.

V noci, o víkendech a svátcích analogicky na 50 Kč. Zvláště výhodný je tarif pro pracující, kteří v parkovacím domu zaparkují v pracovní den mezi 5. a 9. hodinou ranní a odjedou do 18 hodin. Ti zaplatí za stání pouze 50 Kč.

S otevřením parkovacího domu je znovu zpoplatněno parkování na parkovištích mezi Kauflandem a Výstavištěm, a to podle předchozího ceníku, pozor na to, ať zbytečně neplatíte pokutu!