Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
RED HOT CHILI PEPPERS - Dani California
Playlist
RED HOT CHILI PEPPERS
Dani California
Právě vysílá:
Simona Krajíčková
Víkend na Hitrádiu Faktor

České Budějovice začínají opravovat silnice po zimě

České Budějovice začínají opravovat silnice po zimě
Zdroj: pixabay.com
Datum: 25. 1. 2024
Autor: Pavel Ferenčík
České Budějovice začaly opravovat výtluky na silnicích.
Letošní zima svým průběhem bohužel nepřispívá k dobrému stavu vozovek, a to nejen v krajském městě. Nejprve obrovská sněhová nadílka, mráz a teď velké výkyvy teplot.
 
Zima si skutečně se silnicemi pohrála, a to ještě není její konec. Již nyní jsou na silnicích vidět díry, které řidiče minimálně zlobí. Město si to uvědomuje a chce situaci řešit. Bohužel, obalovny nejsou ještě otevřené, takže se bude muset hledat provizorní řešení, které ale nemá dlouhodobou trvanlivost, pevnost opravy.
 
Domluvili jsme se současným dodavatelem, že ty největší a nejnepříjemnější díry vyspravíme roztavenou asfaltovou směsí, která bohužel nemá takové pevnostní a provozní parametry jako samotný asfalt. Děláme to s vědomím, že až bude tepleji, tak se k těmto dírám budeme muset vrátit, “ sdělil Tomáš Kubeš, vedoucí odboru správy veřejných statků.
 
Město koncem roku převzalo pasport silnic a chodníků, který brzy zveřejní i na svých stránkách.
Tento pasport pomůže k lepšímu a dlouhodobějšímu plánu údržby a oprav našich komunikací. Některé poznatky z něho jsme již uplatnili při plánu oprav na rok 2024. Nicméně současnou situaci po zimě nezachycuje, tu nyní mapujeme osobně a pro její řešení zkusíme i nové technologie, které se objevují na trhu a nejsou vázány na obalovny. V příštím týdnu bychom je měli vyzkoušet. Tak uvidíme, jak budou pro nás flexibilní, ekonomické a jakou kvalitu opravy v těchto podmínkách přinesou, “ uvádí Michal Šebek, náměstek primátorky.
 
Jedná se o technologii tzn. mikrovlnného nahřívání, kdy dojde k propojení doplněné vrstvy s původním povrchem bez vzniku spár.