Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
GIGI D'AGOSTINO - L'Amour toujours
Playlist
GIGI D'AGOSTINO
L'Amour toujours
Právě vysílá:
Hitrádio Faktor
Hitrádio Faktor

Co na ně říkáte? Prezident Pavel představil známky a portrét!

Co na ně říkáte? Prezident Pavel představil známky a portrét!
Datum: 3. 5. 2023
Autor: Vladan Hýl

Prezident Petr Pavel dnes dopoledne představil svůj oficiální portrét. K dispozici bude v deseti barvách nebo černobílý. Vytvořeny byly i oficiální portrét prezidentského páru a poštovní známky, které bude možné koupit od 7. června.

Pavel řekl, že jeho vizí bylo nemít žádný portrét ani žádnou známku. "Není to totiž zrovna způsob prezentace, který by mi byl vlastní. Ale když jsem viděl odezvu ze strany lidí, kteří by chtěli mít portrét prezidenta ve školách nebo na úřadech, tak jsem nakonec dal zelenou kreativnímu týmu, aby se toho chopil," uvedl dnes prezident. Řekl, že s výsledkem je spokojený.

Fotografie budou k dispozici v rámci barevného konceptu nazvaného Kolóra. Podle jeho tvůrců je Česká republika země plná barev. "Každá z těch barev v sobě ukrývá odkaz na nějaké místo, událost nebo věc, kterou nosíme ve svých srdcích," uvedli. Barvy pojmenovali po fenoménech spojených s českou historií, kulturou nebo tradicemi.

Vznikla tak třeba „poskalinová“, což odkazuje na českou státní hymnu, ale také například „květolipová“, „hřibově pravá“, „spodně kvašená“ či „českomotorková“ jakožto připomínka prezidentovy záliby v motorkách.