Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
JC STEWART - Scars
Playlist
JC STEWART
Scars
Právě vysílá:
Hitrádio Faktor
Hitrádio Faktor

Co v letošním roce pobavilo jihočeské policisty?

Co v letošním roce pobavilo jihočeské policisty?
Datum: 30. 12. 2021
Autor: Jana Křížová

Stalo se tradicí, že policisté zveřejňují perličky ze služby jako silvestrovské zpestření jinak pravidelně vážných policejních svodek. Za letošní rok vybrali desítku těch nejpodivnějších volání.

V lednu přijali policisté na lince 158 volání od muže z Písku, že měl nehodu na jízdním kole a zraněnou hlavu. Z hovoru nakonec vyplynulo, že nehoda byla před několika lety a muži při operaci po nehodě do hlavy umístili nahrávací a sledovací elektroniku. Díky této technologii vidí a odhaluje konspirativní trestnou činnost. Hlasy v hlavě mu také říkají, co všechno má sledovat. Muž nebyl podle hlasu ani rozrušený, ani agresivní, policisté jej proto odkázali na lékařskou pomoc s tím, že lékaři nejlépe odhalí, co má v hlavě za „techniku“ a pomůžou mu.

V únoru se na linku 158 dovolala starší žena z Českobudějovicka, že ona i její matka jsou v bytě vystavovány pronikajícímu záření, které jim tělo zahřívá na 38 stupňů. Těla jim pak vibrují a vyzařují teplo. Největší zahřátí pociťují v křesle s kožešinami u akumulačních kamen, po policistech žádají účinnou pomoc. Policisté ženám doporučili konzultaci s odborníky z ČVUT a toto řešení ženy nakonec uklidnilo.

V březnu volal z Českého Krumlova mladý muž s tím, že si domů nastěhoval přítelkyni a ona nechce odejít. Policistům bylo divné, proč volá k této věci policii a muž nakonec přiznal, že přítelkyně je velmi náruživá, je u něho už měsíc a každý den požaduje sex,   když jí nevyhoví, tak je agresivní. Než se policisté „rozpočítali“, kdo si pro takovouto kočku zajede, muž volal, že přítelkyně už konečně, konečněJ odešla.

V jedno dubnové odpoledne volal všímavý řidič, že jede kolem Slavče, na poli jsou zaparkovaná dvě vozidla a v lese řádí kopáči vltavínů, dokonce mají ti drzouni v jamách čerpadla. Na místo vyjeli policisté, rozmístili se tak, aby nemohli kopáči utéct a provedli zátah. No, nakonec zjistili, že sami majitelé pozemku upravují terén, právě poničený nelegálními kopáči.

Únos na Slovensko zaměstnal budějovické policisty i slovenské kolegy koncem dubna. Na linku 158 volala paní, že její kamarádce unesla nějaká banda syna, toho teď vězní někde na Slovensku v nějaké vesnici, asi mu vyhrožují, protože se mu dovolala na mobilní telefon a slyší spousta křiku. Unesený pracuje u nějaké rozvážkové služby, takže měl u sebe možná peníze a proto ho unesli. Policisté provedli šetření k lokalizaci uneseného, požádali o pomoc a pátrání slovenské kolegy a nakonec muže u Prešova v pořádku vypátrali. Zjistili, že muž při rozvážce zboží potkal v Českých Budějovicích Romy ze Slovenska, které tam odvezl za příbuznými a zároveň se zúčastnil bujaré oslavy v jedné z vesnic u Prešova. Když telefonoval s matkou, tak jí vysvětloval, že nemůže domů, protože oslava bude trvat několik dnů a dřív s ním nikdo neodjede, no a už byl „únos“ na světě. 

V květnu se na linku 158 dovolala mladá žena, policistům tvrdila, že přijímá telepatické signály a je následovnicí Hitlera a musí nám tuto informaci předat. Ostatní ženy na ní nyní telepaticky útočí. Policisté následně zjistili, že žena volá z oddělení psychiatrie. Po radě, aby signály také telepaticky odrážela, se žena uklidnila a sestřičky z oddělení zajistily další péči.

V červnu vyjížděli táborští policisté na únos koťat. Kočka se majitelům okotila a koťata přenesla k sousedům, ti vrátili kočku a koťata si prý chtějí nechat. Vše si nakonec sousedi vyříkali i bez pomoci policistů. Ti mají totiž opravdu jiné úkoly.

V srpnu před půlnocí volal policisty muž z Protivína, že je napaden a zraněn na noze. Na udanou adresu vyjeli policisté i záchranáři. Ke svému překvapení zjistili, že útočnicí je koza. Muž i jeho žena byli značně pod vlivem alkoholu, muž byl navíc skutečně zraněn na noze, záchranáři tak zajistili jeho ošetření. Nicméně co tato podnapilá dvojice doma s kozou prováděla, zůstalo záhadou. Domýšlet si můžeme cokoliv.

V říjnu volala na pomoc policisty žena z Trhosvinenska, do bytu jí oknem skočil cizí chlap, strhl záclonu, má jen slipy a tričko, krvácí a vykřikuje žalmy. Po příjezdu na místo museli agresivního muže zpacifikovat policisté. Muž při ošetření záchranáři byl značně dezorientovaný, jde údajně z Tábora a pronásledují jej vlci. Záchranáři skutečně potvrdili, že muž má nohy samý puchýř a poraněné, absolvoval určitě několik desítek kilometrů.

Na závěr něco z rybářské latiny. V listopadu oznámil z Písku muž, že mu při rybolovu ukradla ryba prut. Žádá, aby to policisté vyšetřili a rybu potrestali. Podle hlasu bylo zřejmé, že se tento nešikovný rybář uklidňuje alkoholem a svěřuje se se svým neštěstím celé hospodě. Policisté mu tak poradili, aby se mu jeho posluchači složili na nový prut. Pro trestnou výpravu na kapra totiž evidentně nejsou v kondici.  

Zdroj: Policie ČR, mjr. Mgr. Jiří Matzner