Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
MANDRAGE - Tanči dokud můžeš
Playlist
MANDRAGE
Tanči dokud můžeš
Právě vysílá:
Simona Krajíčková
Víkend na Hitrádiu Faktor

Hněvkovická elektrárna zve v květnu na návštěvu

Hněvkovická elektrárna zve v květnu na návštěvu
Zdroj: cez.cz
Datum: 26. 4. 2024
Autor: Pavel Ferenčík
V květnu si budou moci lidé prohlédnout vodní elektrárnu Hněvkovice
 
Během čtyř květnových víkendů se budou moci lidé podívat do útrob unikátního vodního díla vybudovaného v souvislosti se stavbou Jaderné elektrárny Temelín. Pro zájemce o návštěvu vodní elektrárny Hněvkovice připravil ČEZ ve spolupráci s Povodím Vltavy celkem 64 prohlídek s kapacitou 640 míst. Prohlídky jsou zdarma, zúčastnit se jich mohou maximálně desetičlenné skupiny předem registrovaných návštěvníků. První začínají už 4. května.
 
Čtyři víkendy v květnu. To jsou možnosti, kdy se lidé budou moci podívat do útrob vodní elektrárny Hněvkovice. ČEZ tak po několika letech zpřístupňuje vodní dílo, které udržuje dostatek vody pro nedalekou Jadernou elektrárnu Temelín.
 
Prohlídky navazují na zimní prohlídky vodní elektrárny Lipno, během kterých si nejvýkonnější zdroj tzv. Vltavské kaskády prohlédlo téměř sedm stovek lidí. „Prohlídky vodních elektráren se setkávají s velkým zájmem veřejnosti. Na samém vrcholu jsou Dlouhé stráně a Hučák. Občas ale máme možnost nabídnout i jiná unikátní díla. Hněvkovice jsou zajímavé svým významem, historií i prostředím, ve kterém se nachází, a my je nyní můžeme představit v balíčku 3v1 – elektrárna, čerpací stanice a hráz v jedné prohlídce, “ uvedla Kateřina Bartůšková, vedoucí informačních center a vzdělávání Skupiny ČEZ.
 
Prohlídka trvá přibližně hodinu a půl, návštěvníci budou chodit v desetičlenných skupinkách. V doprovodu průvodkyň se dostanou například ke dvěma Kaplanovým turbínám, nahlédnou do čerpací stanice, která dodává vltavskou vodu na elektrárnu Temelín nebo do chodby 190 metrů dlouhé betonové hráze. Zúčastnit se mohou jen předem registrovaní návštěvníci starší 15 let. Měli by přitom být v dobré fyzické kondici a netrpět obavami z výšek a uzavřených prostor. Zájemci se mohou registrovat od 22. dubna zde.
 
TZ ČEZ