Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
PINK & NATE RUESS - Just Give Me A Reason
Playlist
PINK & NATE RUESS
Just Give Me A Reason
Právě vysílá:
Simona Krajíčková
Víkend na Hitrádiu Faktor

Jarní úklid s Hitrádiem Faktor

Jarní úklid s Hitrádiem Faktor
Zdroj: Pixabay.com
Datum: 8. 4. 2024
Autor: Jana Křížová

Všichni to známe. Děti neustále vyrůstají z oblečení, přestávají si hrát s hračkami, my matky do těch riflí už stejně nezhubneme, a proto je potřeba udělat doma pořádný jarní úklid a věcmi, které už nepotřebujeme, potěšit ty, kterým udělají velkou radost! Níže jsou tipy od nás, kam můžete oblečení či hračky doručit. Pokud máte nějaký tip i vy (charitativní organizace, bazárky apod.), dejte nám vědět na program.faktor@hitradio.cz,  rádi je do tohoto článku i do vysílání zařadíme!) 

REHRAČKY

Chystáte se protřídit hračky? Nevyhazujte je a pošlete je do ReHraček.  Autoři tohoto projektu shromažďují již nepotřebné hračky a nabízejí je dalším dětem za symbolickou cenu. Rodiče dobře vědí, jak nákladné je pořizovat dětem hračky. Je zcela zbytečné, aby byly vždy nové. Víme, kolik je mezi lidmi hraček, se kterými si nikdo nehraje. Zapojíte se tím, že reHračky pošlete nebo nakoupíte. V ReHračkách berou vše, co se týká dětí. Poslat můžete, co uznáte za vhodné. Mohou to být i hry, oblečení, knihy, plyšáci apod.

U nás doma na jihu fungují i 2 regionální skupiny, jedna v Táboře, druhá v Českých Budějovicích. 

Pomoct můžete také tím, že ve vašem městě, ve vaší provozovně, zařídíte reHračkový koš, informace o nich najdete zde. V jižních Čechách jsou k dispozici aktuálně 2, jeden v Českých Budějovicích a v prodejně Skvělá máma, druhý v Písku: BEZ.spolkový obchod váženým zbožím

ŠATNÍK TÁBOR 

Šatník Tábor byl založen v roce 2022 jako součást organizace MAS Krajina srdce, z. s. Jeho hlavním cílem je pomáhat těm, kteří se ocitli v nouzi, a ulehčit jim tak tíživou životní situaci.

Šatník Tábor shromažďuje čisté ošacení pro děti i dospělé, hračky, kočárky a potřeby pro děti, drogerii, nádobí a s velkou vděčností i trvanlivé potraviny. Textil, obuv a hračky je možné vhodit do nonstop přístupného sběrného kontejneru, který je umístěn u provozovny na adrese Dukelských  Bojovníků 2078, Tábor. Ostatní věci včetně trvanlivých potravin prosím noste v pondělí a středu mezi 9-15 hod. 

Můžete POMOCI ?

S vděčností přijmou:

SKLAD VĚCÍ PRO PĚSTOUNY JIŽNÍ ČECHY

Pěstounské sklady slouží pro potřeby přechodných i dlouhodobých pěstounů. V Českých Budějovicích sklad dětských věcí pro pěstouny provozuje paní Jana Seilerová a nachází se v přízemí v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje, objekt C, Generála Svobody 1986/10, České Budějovice. Tyto věci jsou velkým přínosem pro náhradní rodiče, protože v momentě, kdy se pěstounovi rozbije kočárek, dítě vyroste z autosedačky nebo má během pár dní přebrat miminko či sourozence, nebývá čas ani peníze na to rychle nové věci pořídit. Proto vznikají sklady oblečení a jiných dětských věcí pro pěstouny. Z tohoto skladu si pěstouni mohou vzít věci, které potřebují a zase je vrátit, až jejich dítě z rodiny odejde nebo až je nebude potřebovat. Nebudou tak muset skladovat věci, které běžně nepotřebují. Máte-li věci po dětech, hodí se! Můžete darovat jakékoliv dětské věci, pro které už nemáte využití a myslíte si, že by u pěstounů posloužily. Více informací a aktuální poptávku najdete zde