Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
CHINASKI - 1970
Playlist
CHINASKI
1970
Právě vysílá:
Simona Krajíčková
Víkend na Hitrádiu Faktor

Jihočeské letiště chystá novinku i na zimní sezónu

Jihočeské letiště chystá novinku i na zimní sezónu
Zdroj: canva.com
Datum: 25. 4. 2024
Autor: Pavel Ferenčík
Jihočeské letiště v Českých Budějovicích od prosince zahájí lety pro turisty do egyptské Hurghady. Zájezdy do letoviska organizuje cestovní kancelář Čedok. Sezonní linky z Českých Budějovic létaly od loňska do Řecka a Turecka, letos v létě letiště přidá linky do Tuniska a Bulharska, jak prozradila mluvčí Čedoku Kateřina Pavlíková.
 
"O odlety z Českých Budějovic je rekordní zájem a poptávka na léto je v tuto chvíli dvojnásobná oproti loňské první sezoně. Proto navazujeme na rozšíření nabídky destinací nejen v létě, ale představujeme už také rovnou novinku na zimu. Od konce prosince plánujeme přímé lety z jihočeského letiště do oblíbeného egyptského letoviska Hurghada," uvedl generální ředitel Čedoku Stanislav Zeman. Předprodej začal a létat do Egypta se bude z Českých Budějovic do poloviny května 2025.
 
Jihočeský kraj loni dokončil transformaci bývalého vojenského areálu na mezinárodní civilní letiště. Od srpna, kdy provoz zahájilo, z něj odlétlo na dovolenou přibližně 5000 lidí. Čedok připravoval na letošní únor i odlety do egyptské Taby, která se nachází u hranic s Izraelem. "Vzhledem k aktuální situaci (v konfliktu Gazy a Izraele) jsme Tabu odložili a pro další zimní sezonu jsme připravili spojení do Hurghady u Rudého moře, kam cestují na dovolenou turisté z celého světa a lokality jsou bezpečné," řekla Pavlíková.
 
Jediným akcionářem letiště je Jihočeský kraj. V minulosti areál částečně patřil i Českým Budějovicím. V roce 2020 koupil kraj od města jeho padesátiprocentní akciový podíl za 6,5 milionu korun. V ČR je dosud pět veřejných mezinárodních letišť s pravidelným provozem - v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích a Karlových Varech. "Letiště se nám v loňském roce podařilo rozhýbat a rozlétat. Předpokládáme, že v tomto roce odbavíme odhadem 70.000 až 80.000 cestujících. Zimními lety do egyptské Hurghady definitivně přecházíme ze sezonního na celoroční provoz," uvedl jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).
 
ČTK