Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
KID LAROI & JUSTIN BIEBER - Stay
Playlist
KID LAROI & JUSTIN BIEBER
Stay
Právě vysílá:
Matyáš Palkovič
Odpoledne na Hitrádiu Faktor

Jihočeský hejtman doporučuje školám, aby prodloužily podzimní prázdniny

Jihočeský hejtman doporučuje školám, aby prodloužily podzimní prázdniny

Jihočeský hejtman Martin Kuba doporučuje školám v regionu, aby podzimní prázdniny v příštím týdnu prodloužily o dva dny. Opatření má podle něj zpomalit zrychlující šíření koronaviru. Podzimní prázdniny ve školách by tak trvaly celý příští týden. Kuba to dnes řekl při zasedání krajského zastupitelstva. Prodloužení prázdnin závisí na jednotlivých školách. Kraj je zřizovatelem středních škol, Kuba by prodloužení přivítal i na základních školách. Zároveň by uvítal, pokud by po prázdninách všichni žáci absolvovali testy na covid-19.

„Tím bychom získali devět dní, kdy bychom rozpojili školní kolektivy, což je podle mě v tuto chvíli správný krok. Ale v žádném případě nechceme a ani nebudeme přistupovat k žádným lockdownům. Ale využít třídenní prázdniny a připojit k nim ještě další dva dny nám připadá velmi racionální a navíc nám to může v tuto chvíli pomoci," uvedl Kuba.

Hygienici v úterý večer za posledních 24 hodin v regionu evidovali 234 nových případů koronaviru a také tři úmrtí. Českobudějovický okres navíc v těchto dnech patří mezi nejzasaženější v republice, za týden zde připadá 270 případů covidu-19 na 100.000 obyvatel. Kuba uvedl, že školní kolektivy jsou častým ohniskem nákazy. Podle něj je to z velké části dané i tím, že řada dětí kvůli věku nemůže podstoupit očkování proti koronaviru.

„Chtěl bych Jihočechy uklidnit, že ta situace v nemocnicích v kraji je klidná. Skladba (hospitalizovaných) pacientů vypadá tak, že ve vážném stavu tam v naprosté většině končí neočkovaní lidé. A pokud jsou očkovaní, je jim kolem 80 let, což jsou často lidé s jinými komplikacemi," uvedl Kuba. Dodal, že prodloužení podzimních prázdnin závisí na jednotlivých školách, jelikož jejich ředitelé mohou školy uzavřít z důvodu ředitelského volna. Jihočeský kraj je zřizovatelem středních škol. „Přivítali bychom to i na základních školách, ale záleží okres na okresu a konkrétních případech. Vždy je třeba to posoudit místním pohledem," uvedl Kuba.

Zdroj: ČTK, Pixabay