Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
HOOBASTANK - The Reason
Playlist
HOOBASTANK
The Reason
Právě vysílá:
Hitrádio Faktor
Hitrádio Faktor

Léčba šokem. Jihostroj odvolává ze střídačky klubové legendy

Léčba šokem. Jihostroj odvolává ze střídačky klubové legendy
Zdroj: VK Jihostroj
Datum: 18. 10. 2022
Autor: Jana Křížová

Volejbalový klub Jihostroj České Budějovice odvolal po neuspokojivých výsledcích a dosavadním nepřesvědčivém herním projevu A-týmu trenérskou dvojici René Dvořák – Radek Mach. Novým hlavním koučem se s okamžitou účinností stává Vojtěch Zach. Hrajícím asistentem trenéra bude Martin Kryštof, který zároveň nahradí Martina Licka ve funkci kapitána.

Trenérská výměna přišla po pouhých pěti extraligových kolech, ve kterých má Jihostroj bilanci tří výher a dvou porážek. Plný počet bodů získal doma proti Ostravě, Zlínu a Benátkám nad Jizerou, naopak na palubovkách Lvů Praha a Kladna nedokázal vyhrát jediný set. V tabulce UNIQA extraligy se aktuálně nachází na šestém místě.

„Nejsou to pozice, na kterých bychom se chtěli pohybovat. Museli jsme zareagovat rychle, abychom nenabrali ztrátu na ostatní mužstva. Zvlášť v této sezoně je extraliga velmi vyrovnaná. Věřím, že tento krok bude správným impulzem i pro všechny hráče, kteří mě zatím svými výkony a projevem na hřišti nepřesvědčili, “ vysvětluje razantní kroky prezident klubu Jan Diviš.

Do sezony 2022/23 Jihostroj vstoupil neúspěšným Superpohárem proti Karlovarsku. „Jistou nepohodu jsme v týmu cítili už na konci minulé sezony. Sport musí v první řadě dělat radost, a to jak fanouškům, tak uvnitř týmu. Profesionální sport navíc vyžaduje zodpovědnou a stoprocentně odvedenou práci – s tím se musí všichni hráči ztotožnit. Jsem přesvědčený, že kvalita v týmu je. Pokud ke své práci všichni přistoupí profesionálně výsledek se dostaví, “ říká generální manažer Robert Mifka.

Těžký úkol pozvednout Jihostroj během rozjeté sezony přijal současný šéftrenér mládeže a bývalý vynikající smečař českobudějovického klubu Vojtěch Zach. „Cítím se být na tuto výzvu připravený. Beru to jako pomoc klubu, který je pro mě srdeční záležitostí, “ sdělil Zach, který bude nadále dohlížet i na mládež.

Na pozici asistenta trenéra Vojtěchu Zachovi pomůže zkušený Martin Kryštof. Čerstvě čtyřicetileté libero se zároveň stává novým kapitánem mužstva – v této funkci nahradí Martina Licka, který by měl tým táhnout hlavně na hřišti z pozice úderného smečaře.

Po šesti kompletních sezonách u A-týmu končí René Dvořák, který s Jihostrojem získal dvakrát extraligový titul (2017 a 2019) a třikrát Český pohár (2019, 2020, 2022). Dvořák patří k legendám českobudějovického volejbalu. Do trenérského týmu Jihostroje nastoupil v ročníku 2016/17 jako asistent, v průběhu sezony nahradil v pozici hlavního kouče odvolaného Jana Svobodu. Jako hlavní trenér Jihostroje absolvoval 183 extraligových zápasů s bilancí 139 výher a 44 porážek.

S Dvořákem končí své krátké trenérské působení u A-týmu také Radek Mach, který byl jako hráč s Jihostrojem osmkrát mistr extraligy. „Oběma se sluší poděkovat za dlouholetou vynikající a obětavou práci, kterou v klubu odvedli. Oba patřili mezi hlavní postavy zlaté éry minulých let. Nyní nastal čas na změnu. S Reném budeme jednat o možnostech jeho další působení v klubu, “ shrnul prezident klubu Jan Diviš.