Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
FLIPSYDE - Happy Birthday
Playlist
FLIPSYDE
Happy Birthday
Právě vysílá:
Roman Straka
Hitrádio Faktor

Most na budějovické Mánesově se zavírá pro nákladní dopravu

Most na budějovické Mánesově se zavírá pro nákladní dopravu

Most přes řeku Malši na Mánesově ulici v Českých Budějovicích (Most kosmonautů), na komunikaci, která patří kraji, musel být z důvodu nevyhovujících parametrů okamžitě uzavřen pro nákladní dopravu nad 23 tun, tedy i pro některé větší autobusy. Most bude muset kraj v poměrně brzké době rekonstruovat. 

Kamiony a velké nákladní vozy budou muset využívat alternativních tras, což bude znamenat zvýšenou koncentraci dopravy i v dalších částech města, zejména Na Dlouhé louce, Strakonické, Zanádražní a dalších. Daleko horší situace pak nastane při rekonstrukci mostu, kdy bude muset být zřejmě odkloněna veškerá doprava.

Jak na Facebooku uvádí server idnes.cz,  loni byl stav mostu na stupnici 3 ze 7.  Jihočeský kraj ale nechal udělat podrobnou kontrolu, protože se objevila voda v izolaci. Nyní dorazil posudek a stav mostu je na stupni 5. A posudek také říká, že je oprava potřebná do pěti let. Určitě se tak most nebude kompletně zavírat v dohledné době, ale například až po zprovoznění dálničního obchvatu.

Zdroj: Město České Budějovice, Budějovice DNES