Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
GEORGE EZRA vs. KVR - Shotgun
Playlist
GEORGE EZRA vs. KVR
Shotgun
Právě vysílá:
Michal Knejp
Snídaně šampiónů

Na sjezdovku místo na lyžích - autem

Na sjezdovku místo na lyžích - autem
Zdroj: policie.cz
Datum: 7. 2. 2024
Autor: Pavel Ferenčík

Řidiče na sjezdovku navedla navigace, škoda se šplhá ke dvěma milionům!

Poněkud nevšední případ zažili ve čtvrtek 1. 2. 2024 ve večerních hodinách policisté z obvodního oddělení v Českém Krumlově. Byli přivoláni k nehodě, ke které došlo na sjezdovce ve Ski areálu Chmelná na Českokrumlovsku. Nehodu však v tomto případě nezpůsobil žádný z návštěvníků areálu, nýbrž osmnáctiletý řidič vozidla značky Audi, kterého na sjezdovku „vyhnala“ navigace.

Řidič na tomto zřejmě neshledal nic divného, a tak se na sjezdovku skutečně vydal. Že se ne vždy vyplatí věřit navigaci, zjistil řidič záhy. S vozidlem totiž na sjezdovce nezvládl řízení, následkem čehož dostal smyk a narazil do jednoho ze sloupů lanovky. Nehoda se obešla bez zranění. Policisté u řidiče na místě provedli dechovou zkoušku, která vyšla s negativním výsledkem.

Škoda, která vznikla na vozidle, byla vyčíslena na nejméně dva miliony korun. Poškození na konstrukci sloupu lanovky bylo vyčísleno na nejméně 100 000 korun. Jelikož v tomto případě k nehodě nedošlo na pozemní komunikaci, nejednalo se o dopravní nehodu. Policisté tak případ zaevidovali jako škodní událost.

2Q==