Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
CRANBERRIES - Zombie
Playlist
CRANBERRIES
Zombie
Právě vysílá:
Hitrádio Faktor
Hitrádio Faktor

NÁVRAT ROUŠEK NA JIH ČECH

NÁVRAT ROUŠEK NA JIH ČECH
Datum: 27. 7. 2020
Autor: Jana Křížová

Na Prachaticku budou zřejmě od středy kvůli rozšíření koronaviru povinné roušky ve všech vnitřních prostorách kromě bydliště.

V oblasti za víkend přibylo přes dvacet případů, nakaženi jsou převážně zahraniční pracovníci jedné firmy." Řekla po zasedání krizového štábu jihočeská hejtmanka Ivana Stráská. „Dále budou zakázány návštěvy v nemocnicích a sociálních zařízeních v Prachaticích. Občanům Prachaticka doporučujeme, aby opatření, která platí pro Prachaticko, dodržovali na území celého kraje, “ doplnila hejtmanka.

V celém Jihočeském kraji budou roušky povinné např. v nemocnicích a na úřadech. Hejtmanství Jihočechům doporučuje, aby začali roušky nosit i ve všech vnitřních prostorách, v nichž se vyskytuje více lidí, jako jsou nákupní centra, veřejná doprava i kulturní akce.

Ubytovna u sportovního areálu Tatran v Prachaticích zůstává uzavřena. Lidé s nemocí covid-19 jsou na jednom patře, na dalším zůstávají ti s negativním testem. Ven je možné jít pouze na cigaretu, jídlo se za přísných opatření dováží. Nemoc se prozatím potvrdila u 20 osob, 2 jsou v nemocnici.