Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
XINDL X - V blbým věku
Playlist
XINDL X
V blbým věku
Právě vysílá:
Hitrádio Faktor
Hitrádio Faktor

Neobvyklé silvestrovské výjezdy jihočeských policistů

Neobvyklé silvestrovské výjezdy jihočeských policistů
Datum: 4. 1. 2022
Autor: Jana Křížová

Na Silvestra i v první lednový den policisté opět řešili neobvyklé výjezdy, perličky pokračovaly. 

V odpoledních hodinách 31. prosince přijali policisté na lince 158 volání z jednoho píseckého obchodního domu. Z prodejny se zvířecími mazlíčky ulétl papoušek, který nešel odchytit. Poletoval po celém obchodním domě a volající požadovali jeho sestřelení. Policisté je odkázali na odchytovou službu, na papoušky nejsou tak úplně zařízení.

Po bujaré silvestrovské půlnoci volali na linku 158 dva mladíci (20 a 23 let) z Jindřichohradecka, že se spoutali policejními pouty, jsou k sobě připoutaní a nemají klíče. Jedinou pomoc spatřovali v příjezdu policejní hlídky, která je vysvobodí. Policisté na místě mladíky z pout během chvíle osvobodili. No, stát se to může. Co však bylo pro policisty nepochopitelné, za hodinu volala dvojice znovu, že se jí povedlo se znovu spoutat. Každá hra jednou končí a v tomto případě už policisté nevyjeli, mladíky odkázali na profesionální služby zámečníka. Třeba se už poučí.

Po silvestrovské noci oznámil policistům jeden chovatel z farmy na Jindřichohradecku, že jeho antilopa, pravděpodobně vyplašená a vystrašená z půlnočních ohňostrojů, si ve výběhu zlomila vaz, zřejmě nárazem o sloupek plotu. Různé návrhy či podněty pro radnice o omezení či zákaz ohňostrojů tak asi nejsou úplně nepodstatné.

mjr. Mgr. Jiří Matzner, Policie ČR