Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
CIAN DUCROT - I’ll Be Waiting
Playlist
CIAN DUCROT
I’ll Be Waiting
Právě vysílá:
Hitrádio Faktor
Hitrádio Faktor

Nikoliv pátek, ale pondělí, pondělí třináctého...

Nikoliv pátek, ale pondělí, pondělí třináctého...
Datum: 15. 5. 2024
Autor: Pavel Ferenčík

Pondělí třináctého u nás na jihu bylo plné kuriózních policejních zásahů. Tři případy, tři pachatelé, tři zajímavé příběhy...

Zloděj v pivním výtahu

Ráno začalo telefonátem na linku 158: „Ve výtahu mám zamčeného zloděje.“ Hlídka z Českých Budějovic na místě zjistila, že nejde o obyčejný panelový dům, ale restauraci. Personál přistihl zloděje ve sklepě a zamkl ho pod pivním výtahem. Muž, který měl už v březnu nastoupit do výkonu trestu, byl převezen rovnou do vazební věznice.

Kozy na střeše ve Zlaté Koruně

Dopoledne přineslo další neobvyklý případ. Policisté vyjížděli k poškozené střeše ve Zlaté Koruně. Sousedé chovající dobytek a kozy zjistili, že jejich kozy si oblíbily procházky po sousední střeše, kterou tím poškozují. Škoda byla vyčíslena na 5 000 korun. Doufejme, že se sousedé dohodnou na náhradě škody, protože převážet kozy do vazby by bylo poněkud komplikované.

Elektrokolo na útěku

Po obědě se ozvali kolegové z Rakouska s prosbou o pomoc při hledání odcizeného elektrokola. GPS signál lokalizoval kolo v okolí Českých Velenic. Policisté ho vystopovali až do lesa u Rapšachu, kde narazili na podezřele odstavenou Škodu Octavii. Uvnitř byli tři známí zloději a odcizené kolo spolu s dalším pravděpodobně kradeným zbožím z rakouských supermarketů. Co bude s trojicí dál, rozhodne dohoda s rakouskými policisty.