Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
KATEŘINA MARIE TICHÁ - Zničená zem
Playlist
KATEŘINA MARIE TICHÁ
Zničená zem
Právě vysílá:
Michal Knejp
Snídaně šampiónů

Nová ferrata v Písku!

Nová ferrata v Písku!
Datum: 28. 6. 2024
Autor: Pavel Ferenčík
Písek se může těšit na nový adrenalinový zážitek! Tento pátek, 28. června, se v 9:00 slavnostně otevírá nová zajištěná lezecká cesta, tzv. ferrata, na Václavských skalách. Tato ferrata vznikla díky participativnímu rozpočtu města a je určena nejen pro zkušené lezce, ale i pro úplné začátečníky, kteří si chtějí vyzkoušet, jaké to je lézt po skalách s jištěním.
 
Ferrata se nachází na levém břehu řeky Otavy, pár set metrů od plovárny. Přístup k ferratě je možný pouze pěšky po udržované stezce. Na zahájení provozu je zvána široká veřejnost a každý, kdo přijde, bude mít až do 17:00 možnost zkusit si ferratu zdolat. Na místě bude za malý poplatek k zapůjčení nezbytné lezecké vybavení, které zajistí Lezecké centrum Písek.
 
Projekt ferraty do participativního rozpočtu města předložil Martin Altman, který se také aktivně podílel na její výstavbě. Tato iniciativa je skvělým příkladem toho, jak mohou obyvatelé města přispět k jeho rozvoji a zpestření volnočasových aktivit.
 
Ferraty v jižních Čechách
 
Kromě nové ferraty v Písku nabízí jižní Čechy několik dalších zajištěných lezeckých cest, které stojí za návštěvu:
 
Ferrata Hluboká nad Vltavou: Nachází se na pravém břehu Vltavy a nabízí krásné výhledy na zámek Hluboká. Ferrata má různé obtížnosti, takže si na své přijdou jak začátečníci, tak zkušení lezci.
 
Ferrata Bechyně: Tato ferrata je vybudována na skalách u řeky Lužnice a je ideální pro rodiny s dětmi díky své mírné obtížnosti a krásnému okolí.
 
Ferrata Tábor: Nabízí středně těžkou lezeckou trasu s úchvatnými výhledy na město Tábor a řeku Lužnici.
 
Každá z těchto ferrat poskytuje jedinečný zážitek a možnost prozkoumat krásy jižních Čech z jiné perspektivy. Nezapomeňte si s sebou vzít vhodné vybavení a vždy dbát na bezpečnost.