Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
Ava Max - EveryTime I Cry
Playlist
Ava Max
EveryTime I Cry
Právě vysílá:
Sára a Jirka
Odpoledne na Hitrádiu Faktor

Oprava českobudějovické Strakonické se odkládá

Oprava českobudějovické Strakonické se odkládá

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) odsunulo opravu Strakonické ulice na tahu I/3 v Českých Budějovicích. Práce za 44,6 milionu Kč bez DPH měly začít letos v říjnu, dojde na ně ale až příští rok. Ve městě se ale staví obchvat D3 a opravují další silnice, a tak by oprava Strakonické ještě ztížila dopravní situaci.

ŘSD chtělo původně silnici I/3 v Českých Budějovicích opravit letos, v úseku od Pražské třídy po ulici na Dlouhé Louce. Práce plánovalo na dva měsíce. Po dohodě se zhotovitelem, jímž je Eurovia CS, a se zástupci kraje ale rozhodlo, že opravu přesune na příští stavební sezonu. „To by mělo být uzavírek ve městě méně, letos dopravu dost komplikují," řekl Adam Koloušek z českobudějovické pobočky ŘSD.

Kdyby oprava začala teď, podle ŘSD by to výrazně ztížilo dopravu v Českých Budějovicích. Silničáři se posunem snaží co nejvíc zmenšit dopravní problémy. Na území města je nyní řada staveb, jež provoz komplikují. „Příkladem mohou být práce na výstavbě tunelu Pohůrka, kvůli kterým jsme byli nuceni zavřít Dobrovodskou ulici. Další komplikace pak mohou působit krajské stavby, jako oprava Plavské ulice, která si také vyžádala úplnou uzavírku komunikace, nebo stavba Jižní tangenty," uvedl Koloušek v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK, Pixabay