Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
SHAFT - Mambo Italiano
Playlist
SHAFT
Mambo Italiano
Právě vysílá:
Simona Krajíčková
Víkend na Hitrádiu Faktor

Parkování ve Strakonicích mírně podraží

Parkování ve Strakonicích mírně podraží
Zdroj: canva.com
Datum: 5. 4. 2024
Autor: Pavel Ferenčík

Ve Strakonicích mírně zdraží parkování, zruší se i první půlhodina zdarma. Souvisí to s výměnou všech parkovacích automatů za nové. Řidiči pak budou moct platit jak hotově, tak elektronicky, například platební kartou nebo i chytrými telefony přes QR kód, jak informovala v tiskové zprávě mluvčí města Markéta Bučoková.

"Výměna parkovacích automatů začne příští týden. Pouze na vybraných parkovištích se nainstalují tzv. totemy, neboli virtuální parkovací automaty s QR kódem. Na nich lidé budou moct zaplatit pouze prostřednictvím telefonu a jeho webového rozhraní. Na ostatních si řidiči vyberou způsob platby, “ řekla Bučoková. Pro všechny parkovací automaty platí, že lidé musí zadat SPZ auta, ale už nebudou muset dávat lístek za okno, i když je automaty zpočátku budou tisknout.

S instalací souvisí změna tarifů parkování a časového rozmezí poplatků. Už nebude platit první půlhodina parkování zdarma. Řidiči ale nebudou platit v části ulice Na Ohradě. Na všech parkovištích bude nutná platba od pondělí do pátku od 8:00 do 17:00 a v sobotu od 8:00 do 12:00. Pouze na parkovišti U Dudáka se bude platit v týdnu od 8:00 do 16:00. Základní cena za hodinu parkování bude deset korun, každá další pak 20 Kč. Minimální tarif je pět korun. Dražší parkování bude na Velkém náměstí, Palackého náměstí a v Podskalské ulici, kde každá další hodina bude stát 30 Kč. Levnější tarif bude na parkovišti u sv. Markéty a v Lázeňské ulici, za každou další hodinu motoristé zaplatí deset korun.

ČTK