Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
CYRIL - Stumblin' In
Playlist
CYRIL
Stumblin' In
Právě vysílá:
Hitrádio Faktor
Hitrádio Faktor

Písečtí se dočkají nové zubní kliniky

Písečtí se dočkají nové zubní kliniky
Zdroj: canva.com
Datum: 1. 7. 2024
Autor: Pavel Ferenčík
Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba včera oznámil skvělou zprávu pro obyvatele Písku a okolí. V rámci svého videa na sociálních sítích potvrdil, že se do Písku podaří přivést novou zubní kliniku. Tento krok má za cíl řešit současný nedostatek zubařů v regionu.
 
„Dneska dobrá zpráva. Do Písku se nám nově podaří přivést zubní kliniku. Už jsme na tom začali reálně pracovat a od jara příštího roku by měly být spuštěny první dvě až tři ordinace. Finálně by jich mohlo být až pět a dvě pro dentální hygienu, “ uvedl Martin Kuba ve svém prohlášení.
 
Součástí dohody je přestavba a využití prostor místní nemocnice a také využití dotačního programu pro nové zubaře. Klinika bude mít smlouvu s pojišťovnou a každý zubař nabere postupně 1500 nových pacientů. „Navíc budou poskytovat první rok služby s cenami o 30 % nižšími než v Praze, “ dodal hejtman.
 
Martin Kuba také zdůraznil, že tento projekt výrazně vylepší situaci s nedostatkem zubařů v Písku. „Vím, jak vás teď na Písecku nedostatek zubařů trápí a myslím, že tohle tu situaci výrazně vylepší, “ řekl.
 
V minulých dnech se kraji podařilo díky dotačnímu titulu přivést dalšího zubaře na Táborsko, což je již devátý zubař za dva roky, kterého Jihočeský kraj získal. „Musím také říct, že zubní pohotovost v Českých Budějovicích funguje super, “ pochválil Kuba.
 
Hejtman uzavřel své prohlášení slovy: „Ten nedostatek neumíme všude vyřešit mávnutím kouzelného proutku, ale děláme maximum a z téhle dohody v Písku mám fakt radost.“
 
Tento projekt je dalším krokem Jihočeského kraje v řešení zdravotnických problémů a snaze poskytovat lepší zdravotní péči.