Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
EWA FARNA - Vánoce na míru
Playlist
EWA FARNA
Vánoce na míru
Právě vysílá:
Hitrádio Faktor
Hitrádio Faktor

Pohádku Největší dar rozbalí diváci na letošní advent

Pohádku Největší dar rozbalí diváci na letošní advent

Prastaří slovanští bohové zamíří do kin 1. prosince

 Nová filmová pohádka Největší dar bude mít v českých kinech premiéru letos 1. prosince, v předvánoční době mezi první a druhou adventní nedělí. Tvůrci nyní v oficiální upoutávce na film představují první záběry z filmu a také plakát.

V pohádce Největší dar se snoubí svět starých slovanských bohů a bohyní s životem svérázných obyvatel malé valašské vísky. Bohyně zimy Morena najde způsob, jak se vyhnout tomu, aby na zem přišlo jaro. Bohyně jara Vesna musí proto spojit své síly s obyčejnými lidmi, se svými sestrami i dalšími bohy, aby země přecijen rozkvetla, jak má a jak potřebuje.

 

V hlavních rolích se představí Sabina Rojková, Zuzana Slavíková, Boleslav Polívka, Jiří Dvořák, Petr Vančura nebo Radek Melša. Film vznikl pod taktovkou režisérského dua Daria Hrubá a Marta Gerlíková Santovjáková. „Je to doslova a do písmene božská pohádka a my doufáme, že děti ji ohodnotí jako „fakt boží“, “ doufá jedna z režisérek Marta Gerlíková Santovjáková.

Film se natáčel na Moravě a na Valašsku, v dalších rolích se představí Anna Polívková, Chantal Poullain, Pavel Nový, Petr Čtvrtníček, Martin Stránský nebo Radim Fiala.

 

Na pohádce spolupracoval také držitel několika Andělů a cen Jantar a Žebřík – nedávno zesnulý David Stypka, jehož hudba a tři nové písně včetně duetu s Ewou Farnou Největší dar obohatily. Pohádka je tak věnována jeho památce.

 

 

 Téma pohanských bohů je krásné. Hned mě zaujalo. Je to pohádka a české pohádky jsou povedené. Je to kus našeho národního bohatství, ““ prohlásil Boleslav Polívka.

Bylo mi ctí a hasičským majálesem. Splnilo se mi přání hrát ve valašském filmu, dokonce je to pohádka a ještě k tomu hraju Radegasta, “ říká s úsměvem Pavel Nový.

„Největší dar je pro mne velkým snem. Valašsko a jeho historie jsou mou srdcovou záležitostí a věřím, že práce všech lidí, kteří se na pohádce podíleli, bude nakonec odměněna smíchem a radostí v sálech kin. Úsměv je totiž jeden z největších darů naší pohádky. Je třeba jej stále rozdávat, o to víc v dnešní složité době, ” říká spolurežisérka Marta Gerlíková Santovjáková.

“Pohádka Největší dar má nejen skvělé herecké obsazení, ale především hluboký a silný příběh, jehož hrdiny jsou pohanští bohové a svérázní obyvatelé malé valašské vísky. A jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé do života bohům? Budou k vítězství dobra nad zlem stačit božská kouzla, nebo bude potřeba něco navíc? Pohádka ale nabídne i odpověď na to, co je vlastně ten NEJVĚTŠÍ DAR, na který ani Moreniny čáry nestačí, “ dodává spolurežisérka Daria Hrubá.  

Film byl podpořen Moravskoslezským krajem, Zlínským krajem, Olomouckým krajem a Jihomoravským filmovým nadačním fondem.

 

O FILMU

V dávných dobách spolu žili bohové a smrtelníci v dokonalé harmonii. Nejvyšší bůh Svarožic dohlížel na pořádek a kontroloval, aby si bohyně jara, léta, podzimu a zimy pravidelně střídaly žezlo. Jenže Morena, bohyně zimy, chce vládnout věčně a svrhne na lidský svět krutou zimu. Bohové a smrtelníci se musí spojit a společně zamezit Morenině řádění