Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
ACE OF BASE - All That She Wants
Playlist
ACE OF BASE
All That She Wants
Právě vysílá:
Simona Krajíčková
Víkend na Hitrádiu Faktor

RAKOUSKO RUŠÍ VÝJIMKY PRO PENDLERY

RAKOUSKO RUŠÍ VÝJIMKY PRO PENDLERY
Datum: 2. 2. 2021
Autor: Jana Křížová

Pendleři dojíždějící kvůli zaměstnání do Rakouska budou mít stejně jako ostatní přijíždějící povinnost se registrovat a také budou muset jednou týdně předkládat negativní PCR test na koronavirus. Na tiskové konferenci to dnes řekl rakouský ministr vnitra Karl Nehammer.

Vídeň už v pondělí ohlásila postupné rozvolňování opatření proti šíření koronaviru, ale zároveň předeslala, že se zpřísní režim na hranicích. Zavedení testovací povinnosti pro pendlery není překvapením, původně měla platit už od pondělí. Rakouská vláda ale zavedení opatření potvrdila až dnes. Na pendlery cestující do Rakouska se bude testovací a registrační povinnost vztahovat poprvé.

Kontroly na hranicích se sousedními státy včetně České republiky zůstávají. Ministr v té souvislosti poukázal na to, že právě naše země má stále vysoké počty nově infikovaných. Pokračovat budou také kontroly na hranicích se Slovenskem, Maďarskem a Slovinskem.

Podrobnosti ohledně provádění hraničních kontrol mají být uvedeny v nařízení, na kterém nyní pracuje rakouské ministerstvo zdravotnictví.

Rakouská vláda zároveň zpřísnila podmínky cestování do země. Například z povinné desetidenní karantény po příjezdu do Rakouska se už lidé nebudou moci vyvázat novým negativním PCR testem. Dosud to bylo možné po pěti dnech.

Zdroj: ČTK