Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
RED HOT CHILI PEPPERS - Dani California
Playlist
RED HOT CHILI PEPPERS
Dani California
Právě vysílá:
Simona Krajíčková
Víkend na Hitrádiu Faktor

STAN PROTI MELANOMU – NEZAPOMEŇTE NA PREVENCI

STAN PROTI MELANOMU – NEZAPOMEŇTE NA PREVENCI
Datum: 13. 4. 2024
Autor: Martina Bartl

Pigmentové změny na kůži by neměl nikdo podceňovat. Může z nich vzniknout jeden z nejagresivnějších nádorů – melanom. Už několik milimetrů znamená pokročilé stadium nemoci a menší naději na vyléčení. Lidé by proto měli navštívit dermatologa, jakmile se u nich objeví nové pigmentové útvary na kůži, nebo se ty stávající mění.

Přitom kožním nádorům se dá velmi dobře vyhnout. Projevy jsou totiž viditelné a mohou být odhalené včas. Speciální péči je nutno věnovat fotoprotekci dětí, protože nadměrné slunění v dětství zvyšuje dlouhodobě riziko vzniku kožních nádorů.

Existuje mnoho rizikových faktorů, které vedou ke vzniku nádorů. Co se týká kožních nádorů, ty jsou většinou způsobeny ultrafialovým (UV) slunečním zářením.

Krátkodobé vystavení slunečnímu záření je pro člověka prospěšné. UVB stimuluje produkci vitaminu D v kůži a tento vitamin je důležitý pro zdravé, silné kosti a jejich růst. Tento účinek však zajistí nízká dávka slunečního záření v průběhu každého dne.

I v letošním roce se konají akce, které pomáhají odhalit případný problém, a to zcela zdarma. Stan proti melanomu se objeví ve třech městech v těchto termínech.

Více na webu:

Stan proti melanomu - Nezapomeňte na prevenci! (denmelanomu.cz)