Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
ALVARO SOLER - Magia
Playlist
ALVARO SOLER
Magia
Právě vysílá:
Simona Krajíčková
Víkend na Hitrádiu Faktor

Startují veletrhy práce

Startují veletrhy práce
Zdroj: canva.com
Datum: 9. 4. 2024
Autor: Pavel Ferenčík
Hledáte zaměstnání či chcete změnit to stávající? Navštivte Veletrh práce a seznamte se s nabídkou volných pracovních míst od firem v regionu - veletrh je určen pro každého, kdo právě hledá nové zaměstnání, brigádu či praxi – lidé z úřadu práce, široká veřejnost, ale i žáci a studenti posledních ročníků škol.

Návštěvníci veletrhu mají jedinečnou příležitost získat v jeden den a na jednom místě aktuální informace o možnostech uplatnění svých vědomostí a schopností u místních firem. Získají přehled o volných pracovních místech, ale také o dalších možnostech spolupráce s místními zaměstnavateli formou brigád, praxí, ročníkových a diplomových prací.
 
Pro všechny zájemce je vstup na veletrh zdarma a bez předchozí registrace.
Nezapomeňte si s sebou vzít životopis, který využijete při nezávazném pohovoru se zástupci firem.​
 
09.04. STRAKONICE 09:00 - 13:00 DŮM KULTURY
11.04. JINDŘICHŮV HRADEC 09:00 - 15:00 VŠE FAKULTA MANAGEMENTU
16.04. ČESKÝ KRUMLOV 11:00 - 15:00 SOŠZ a SOU ČK
16.04. PÍSEK 08:30 - 13:30 MĚSTSKÁ KNIHOVNA
17.04. ČESKÉ BUDĚJOVICE 09:00 - 15:00 RIEGROVA 51
19.04. PRACHATICE 09:00 - 13:00 VELKÉ NÁMĚSTÍ 9
23.04. TÁBOR 09:00 - 16:00 CENTRUM UNIVERZITA TÁBOR

Veletrhy práce jsou místem, kde se jednoduše protínají cesty zájemců o zaměstnání s personalisty firem.

Lidé, kteří hledají práci nebo uvažují o změně zaměstnání, by si neměli nechat ujít příležitost potkat se osobně s personalisty firem na některém ze sedmi regionálních Veletrhů práce, které tradičně pořádá Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou v Jihočeském kraji.  Hlavním cílem těchto veletrhů, které jsou naplánovány na duben, je nejen se zorientovat na trhu práce v daném regionu, ale také získat informace o aktuální nabídce firem, které jsou již spolu s termíny nyní na webu www.veletrhy-prace.cz. V letošním roce navíc bude k dispozici v každém místě expert na personalistiku a trh práce, který bude nápomocný zájemcům o práci v průběhu osobních setkání se zástupci jednotlivých firem.

Veletrhy práce jsou určeny pro všechny, kteří se aktivně zajímají o svou pracovní budoucnost – lidé z úřadu práce, široká veřejnost, ale i žáci a studenti posledních ročníků škol. Jedná se tak o jedinečnou příležitostí, jak se osobně setkat s lidmi z firem, od kterých se zájemci dozví mnohem více detailů nejen o nabízených pozicích, které v inzerátech zůstávají tajemstvím.

Ve stáncích vládne přátelské neformální prostředí, které je příjemnější než klasický pracovní pohovor. Navíc je to pro firmy příležitost se dozvědět více o zájemci, než co je uvedeno v jeho životopise. Proto tato osobnostní souhra je pro firmy stejně důležitá jako pracovní schopnosti samotného uchazeče“, uvádí Lenka Hájková, zástupce ředitele Jihočeské hospodářské komory, která organizuje Veletrh práce v Českých Budějovicích.

Dne 9. dubna tak odstartuje již osmý ročník Veletrhů práce v jižních Čechách, kde se představí přibližně 50 firem. Veletrhy proběhnou na sedmi místech jižních Čech, a to ve Strakonicích (9.4.), Jindřichově Hradci (11.4.), Českém Krumlově (16.4.), Písku (16.4.), Českých Budějovicích (17.4.), Prachaticích (19.4.) a na závěr se zaměstnavatelé představí v Táboře (23.4.). Vstup je pro všechny bezplatný bez nutné předchozí registrace.

Za ty roky, co veletrhy práce pořádáme, vnímáme důležitost přípravy ze strany uchazečů i na tento typ neformálních setkání s jejich možnými budoucími zaměstnavateli. Proto jsme se rozhodli, že v letošním roce v každém regionu bude probíhat i doplňkový program buď v podobě přednášek, nebo poradenské zóny či konzultace CV, “ uvádí Michaela Sládková, ředitelka Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů.

Prozkoumejte seznam vystavovatelů a jejich nabídek na www.veletrhy-prace.cz, aktualizujte svůj životopis, který se vezměte s sebou pro nezávazné navázání kontaktů a vyrazte na veletrhy práce a otevřete si dveře k novým možnostem!

Veletrhy práce jsou realizovány Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů a Jihočeskou hospodářskou komorou v rámci projektu Fajn práce pro rodiče financovaného z prostředků Evropské unie. Na Veletrzích práce se v jednotlivých regionech podílí také pobočky Úřadu práce. 

TZ JSRLZ & JHK