Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
WOHNOUT - Svaz českých bohémů
Playlist
WOHNOUT
Svaz českých bohémů
Právě vysílá:
Hitrádio Faktor
Hitrádio Faktor

Zlodějský jelen "vrátil" kulovnici

Zlodějský jelen "vrátil" kulovnici

Zlodějský jelen kulovnici „vrátil“. Myslivec našel ztracenou zbraň v prostoru Boletic. 

Příběh jelena, který sebral zbraň myslivci, má pokračování. V sobotu se na policisty z Horní Plané obrátil telefonicky myslivec pan Zdeněk, že společně s kolegou při hledání jeleních trofejí našli v lese ve sněhu kulovnici. Zbraň našli v lokalitě Boletic. Protože ví, co se loni v listopadu přihodilo jeho kolegovi, kterému se zbraní zavěšenou na paroží utekl jelen, domnívá se, že je to ta samá zbraň, opakovací kulovnice CZ 527. Kolegovi myslivci hned také zavolal s tím, že zbraň budou mít policisté.

Kulovnice má kovové díly zkorodované a dřevěná pažba je značně zpuchřelá. Zbraň je také viditelně ošoupaná, pravděpodobně od snah jelena se zavěšeného závaží na paroží zbavit. Jak dlouho se jelen s kulovnicí toulal lesem, zůstane asi navždy záhadou. Zbraň byla bez zásobníku, přesně v takovém stavu, jak myslivec po „přepadení jelenem“ popsal.

Zbraň si od nálezce převzali policisté. Kulovnici podle pravidel ještě čeká zkoumání na odborném balistickém pracovišti. "Nepředpokládáme však, že by se s ní jelen dopustil nějakého zločinu. Snad jen stačil vystrašit turisty či lyžaře," dodal policejní mluvčí  Jiří Matzner. 

Zdroj: Policie ČR