Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
DAVID GUETTA & THE EGG - Love Don't Let Me Go (Walking Away)
Playlist
DAVID GUETTA & THE EGG
Love Don't Let Me Go (Walking Away)
Právě vysílá:
Matyáš Palkovič
Odpoledne na Hitrádiu Faktor

P!NK a stovky hudebníků proti rasismu!

Rasismus do naší společnosti nepatří! To si myslí nejenom miliony demonstrujících v Americe, kteří vyrazili do ulic po brutální smrti Afroameričana George Floyda, ale i stovky celebrit, kterým není současná situace jedno. Jednou z nejhlasitějších je zpěvačka P!nk, která je tvrdou kritičkou prezidenta Donalda Trumpa, který už několik dnů vyhrožuje, že na demonstranty pošle armádu! "Jsi zbabělec a rasista a tohle je to nejhorší, čeho ses ve svém životě dopustil. Nemůžu se dočkat, až ti to v listopadu spočítáme u voleb (jestli se zase neschováš do tvého baby bunkru), “ napsala zpěvačka ostrý vzkaz prezidentovi (o víkendu měl být Trump asi na hodinu převezen do bezpečného bunkru pod Bílým domem, když se demonstranti začali scházet před sídlem amerického prezidenta ve Washingtonu).

P!nk však zdaleka není jediná, která ostře protestuje proti rasismu a násilí. Připojila se i Beyoncé, Taylor Swift, Billie Eilish, Ariana Grande, Axl Rose či Shawn Mendes se svojí přítelkyní Camilou Cabello. Harry Styles zase daroval finanční prostředky, aby mohli být zatčení demonstrující propuštěni na kauci a jeho kamarádka Adele na Instagramu připomněla, že nejde jen o Ameriku...

adeleinstac

ariana_grande

shawn_a_ariana

K demonstrujícím se připojily i prakticky všechny hudební labely a společnosti, které na úterý 2. června vyhlásili Blackout Tuesday jako ostrý protest proti rasismu a policejnímu násilí. V tento den nevydají žádnou novou hudbu (někteří dokonce celý tento týden).