Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
NEW KIDS ON THE BLOCK - Tonight
Playlist
NEW KIDS ON THE BLOCK
Tonight
Právě vysílá:
Simona Krajíčková
Víkend na Hitrádiu Faktor

Český Krumlov i Třeboň počínaje dneškem čekají dopravní omezení

Český Krumlov i Třeboň počínaje dneškem čekají dopravní omezení
Zdroj: ckrumlov.cz
Datum: 11. 3. 2024
Autor: Pavel Ferenčík

Řidiče na jihu Čech počínaje pondělím potrápí zahájení staveb hned na dvou místech. Prvním je Český Krumlov, druhým Třeboň.

V Českém Krumlově začíná stavba kruhového objezdu pod autobusovým nádražím

V Českém Krumlově začne v březnu stavba kruhového objezdu pod autobusovým nádražím, kde je nyní křižovatka. Náklady na jeho vybudování činí 46 milionů korun. Křižovatka spojuje vozovku od Kaplice se silnicí na Vyšší Brod. Novinářům to řekla mluvčí českokrumlovské radnice Petra Nevstávalová. Stavba začne 11. března a potrvá do konce června. Projekt bude rozdělen na etapy, aby se křižovatkou stále dalo aspoň provizorně projíždět.

Podle českokrumlovského místostarosty Zbyňka Tomana (ODS) je přestavba křižovatky pod autobusovým nádražím zásadní pro zvýšení bezpečnosti pro silniční provoz i chodce. "Řada místních řidičů si to možná neuvědomuje, protože jsou na tuto křižovatku zvyklí, nicméně je opravdu hodně nepřehledná a dochází tu k menším nehodám. Například za loňský rok jich zde policie evidovala osm, přičemž několik dalších bylo vyřešeno bez účasti policie, “ řekl.

Město navíc podle něj počítá s tím, že od roku 2025 bude na vozovce ve směru od Kaplice intenzivnější provoz. Budou po ní přijíždět vozidla od otevřené dálnice D3.

Jihočeský kraj uhradí z celkové částky 33 milionů korun, zbylých 13 milionů korun zaplatí Český Krumlov. "Řidiče prosíme o trpělivost a pochopení v průběhu této rozsáhlé rekonstrukce, která ovšem přinese významné zlepšení dopravy v našem městě," řekl Toman.

ŘSD v pondělí zahájí opravu nájezdových mostů na silnici I/24 u Třeboně

Ředitelství silnic a dálnic v pondělí zahájí opravu nájezdových mostů na silnici I/24 u Třeboně na Jindřichohradecku. Omezení na silnici, která spojuje Jindřichův Hradec a České Budějovice, potrvá do srpna. Oprava mostu bude stát 42 milionů korun bez daně. Novinářům to řekl Adam Koloušek z ŘSD.

"Důvodem kompletní rekonstrukce obou mostů je jejich nevyhovující technický stav. Povrch spodních staveb je mírně degradovaný a vykazuje závady, které ovlivňují jejich životnost. Nosníky místy nemají potřebnou krycí vrstvu a omezenou funkčnost mají i izolační systémy obou mostních konstrukcí," uvedl.

Nájezdy na silnici I/24 vedou nad železniční tratí. Po dobu rekonstrukce budou uzavřené. Omezí to dopravu především ve směru na Prahu a od Prahy, která bude muset použít objízdné trasy přes město. "Provoz bude sveden na objízdnou trasu přes Táborskou a Jiráskovu ulici, " řek Koloušek. Dodal, že ŘSD nepředpokládá zásadnější komplikace v dopravě. Vozidel, která jedou na trase České Budějovice - Jindřichův Hradec, se oprava mostů nijak nedotkne.