Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
NIRVANA - Come As You Are
Playlist
NIRVANA
Come As You Are
Právě vysílá:
Leona Gyöngyösi
Víkend na Hitrádiu Faktor

Od pondělí na jihu přibydou další uzavírky

Od pondělí na jihu přibydou další uzavírky
Zdroj: canva.com
Datum: 25. 3. 2024
Autor: Pavel Ferenčík
Další etapa rekonstrukce Volyňské ulice ve Strakonicích
 
Počínaje pondělkem, 25. března, dojde ke kompletní uzavírce Volyňské ulice ve Strakonicích. její rekonstrukce tak vstoupí do další z plánovaných etap. Veškerá doprava, jak ve směru do Strakonic, tak na výjezdu z města směrem na hranice, bude převedena na objízdnou trasu:
 
Pro osobní automobily a nákladní do 7,5 tuny je oficiální objízdná trasa přes Nebřehovice, kam se odbočí na začátku Strakonic ve směru od Volyně. V Nebřehovicích se najede na silnici I/22 od Vodňan a přes Podsrp se přijede na okružní křižovatku u hřbitova. Objízdná trasa je obousměrná po celé své délce 9 km.
 
Pro vozidla nad 7,5 tuny je objízdná trasa delší. Ve Vimperku se odbočí na Husinec, dále na Těšovice a přes Bavorov do Vodňan. Z Vodňan po silnici I/22 do Strakonic. Objízdná trasa bude opět obousměrná v délce 65 km. Zajížďka pro vozidla je v délce 36 km.
 

Na mostě v Majdaleně proběhne výměna mostních závěrů

V pondělí budou taktéž zahájeny práce na opravě jednoho z mostů v katastrálním území obce Majdalena na silnici I/24, konkrétně pak jde o most převádějící hlavní silnici přes potok Odlehčovač.

Na základně doporučení z provedených prohlídek byla doporučena výměna dilatačních mostních závěrů. Stávající závěry už vykazují známky narušení a zatéká jimi na mostní opěry. Za zhruba 40 dní tak bude provedena výměna stávajících podpovrchových mostních závěrů za závěry povrchové a na celém mostě a předmostí proběhne výměna obrusné vrstvy vozovky.

Celá akce bude prováděna po polovinách za částečné uzavírky hlavního tahu. Provoz tedy bude veden jedním pruhem kyvadlově.

ŘSD