Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
PINK & NATE RUESS - Just Give Me A Reason
Playlist
PINK & NATE RUESS
Just Give Me A Reason
Právě vysílá:
Simona Krajíčková
Víkend na Hitrádiu Faktor

Před víkendem na lyže jedině na Hochficht

Před víkendem na lyže jedině na Hochficht
Zdroj: canva.com
Datum: 8. 3. 2024
Autor: Pavel Ferenčík

Šumavský lyžařský areál Zadov ve čtvrtek přerušil sezonu. Důvodem je nedostatek sněhu, s čímž se potýkal už v posledních týdnech. Vyplývá to z informací provozovatelů. Jde o druhé středisko v regionu, které k tomuto kroku přistoupilo. Před minulým víkendem sezonu přerušil také Skiareál Lipno.

"Bohužel podmínky jsou špatné. Doufali jsme, že v noci na dnešek napadne nějaký sníh. Ale nakonec to byl asi jen jeden centimetr a v některých pasážích sjezdovky už to bylo hodně špatné," řekl za lyžařský areál Zadov Petr Vondraš.

Dodal, že v noci na pátek má podle předpovědi klesnout teplota k minus pěti stupňům Celsia. V takovém počasí by mohla sněžná děla vyrábět nový umělý sníh. "Ale uvidíme, jestli to bude stačit. Každopádně platí, že bychom rádi provoz obnovili a udrželi ho aspoň v příštím týdnu, kdy má jarní prázdniny českobudějovický okres," řekl Vondraš.

Výrazně lepší podmínky panují na Hochfichtu, což je areál na česko-rakouské hranici. V provozu jsou každý den od 8:30 do 16:00 všechny lanovky a lyžuje se na 19 kilometrech sjezdovek, na nichž leží 20 až 50 centimetrů sněhu. "Na počátku týdne jsme se kvůli inverzi potýkali s vysokými teplotami, avšak v noci na čtvrtek začalo mrznout a napadly dva centimetry nového sněhu. Dobrou zprávou je, že noční teploty mají klesat pod bod mrazu i v následujících dnech, což nám pomůže udržet sjezdovky v co nejlepším možném stavu. Další vývoj sezony je však velmi nejistý, protože na pondělí jsou hlášeny velmi vydatné srážky. Doufáme, že bude sněžit. Pokud by totiž vydatně pršelo, tak to může mít pro další průběh sezony fatální následky," řekl ředitel skiareálu Hochficht Gerald Paschinger.

ČTK