Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101
PINK & NATE RUESS - Just Give Me A Reason
Playlist
PINK & NATE RUESS
Just Give Me A Reason
Právě vysílá:
Simona Krajíčková
Víkend na Hitrádiu Faktor

Začíná oprava Volyňské ulice ve Strakonicích

Začíná oprava Volyňské ulice ve Strakonicích
Zdroj: rsd.cz
Datum: 4. 3. 2024
Autor: Pavel Ferenčík

Už v pondělí 4.3. ŘSD zahájí práce na plánované opravě Volyňské ulice ve Strakonicích. Po společném projednávání ŘSD, města Strakonice a SÚS Jihočeského kraje bylo rozhodnuto, že stavební činnost bude probíhat ve dvou sezónách za finanční účasti jak ŘSD, tak města Strakonice. Během prvního roku jsou plánované stavební práce převážně na rekonstrukci kanalizace, vodovodu a veřejného osvětlení. Během druhé stavební sezóny projde kompletní rekonstrukcí vozovka a chodníky podél hlavní komunikace na zhruba dvou kilometrech.

V prvním měsíci stavby bude Volyňská ulice i nadále s omezeními průjezdná (kyvadlový provoz).

V průběhu dubna dojde k úplné uzavírce a veškerá doprava jak ve směru do Strakonic, tak na výjezdu z města směrem na hranice bude převedena na objízdnou trasu. Objízdná trasa pak bude vedena po silnicích II. třídy přes Vodňany, Bavorov, Husinec a Vimperk.

Pro osobní automobily a nákladní do 7,5 tuny je oficiální objízdná trasa přes Nebřehovice, kam se odbočí na začátku Strakonic ve směru od Volyně. V Nebřehovicích se najede na silnici I/22 od Vodňan a přes Podsrp se přijede na okružní křižovatku u hřbitova. Objízdná trasa je obousměrná po celé své délce 9 km.

Pro vozidla nad 7,5 tuny je objízdná trasa delší. Ve Vimperku se odbočí na Husinec, dále na Těšovice a přes Bavorov do Vodňan. Z Vodňan po silnici I/22 do Strakonic. Objízdná trasa bude opět obousměrná v délce 65 km. Zajížďka pro vozidla je v délce 36 km.

TZ ŘSD