Vysílací studio: 389 011 043
Dopravní linka: 800 800 101 (zdarma)
Hitrádio Faktor
Playlist
Hitrádio Faktor
Právě vysílá:
Jarda Pavlík
Odpoledne na Hitrádiu Faktor

Tipy a pozvánky - kam vyrazit

Pokud máte nějaký tip, kam vyrazit, pošlete nám ho na program.faktor@hitradio.cz

VČELENSKÝ TRH – 17.11.: Zveme vás na příjemné sousedské setkání, kde budete moci posnídat jídla z čerstvých potravin, ochutnat dobré vínko, či jiné nápoje. Koupit si budete moci například čerstvou rybu nebo pečivo. Pořadatelé nezapomněli ani na děti, které si také přijdou na své. Přijďte strávit příjemné dopoledne s celou rodinou. 

SVĚTOVÝ POHÁR V CYKLOKROSU – TÁBOR – 17.11.: Závod světového poháru v cyklokrosu se rychle blíží. Třetí listopadovou sobotu se bude konat v areálu rekreační zóny Komora na Sídlišti nad Lužnicí závod světového poháru v cyklokrosu. Od 10 hodin budou startovat postupně všechny kategorie: v 10 hodin startuje kategorie Juniorů, v 11.20 hodin Muži do 23 let, v 13.30 hodin Ženy Elite a v 15 hodin Muži Elite.

SVATOMARTINSKÉ POSVÍCENÍ – PŘÍBRAZ – 17.11.: V sobotu se na vás těší v Příbrazi na tradičním svatomartinském posvícení. Připraveny jsou pro vás stánky s nejrůznějšími řemeslnými výrobky, řada vystoupení, lampiónový průvod a andělé čekající na přání pro Ježíška.

NOC DIVADEL – TŘEBOŇ – 17.11.: NOC DIVADEL 2018 ve Schwarzenberském sále a městském divadle J. K. Tyla. Šestý ročník akce proběhne opět třetí listopadovou sobotu, která v roce 2018 připadne na 17. listopadu. Tématem se bude věnovat 100. výročí založení Československa a připravuje se speciální program, který propojí divadelní svátek české Noci divadel se sousední slovenskou Nocí divadiel. Poprvé se akce uskuteční i v areálu zámku s upomínkou na bývalé zámecké divadlo.

NOC DIVADEL – TÁBOR – 17.11.: Zažijte táborské divadlo jinak! Vytvořte společně s účinkujícími jedinečnou atmosféru, vychutnejte si kouzlo pomíjivosti jevištního umění, objevte prostřednictvím výstav a instalací místa, která jste ještě nenavštívili. Při vstupu do divadla Vás rozpálí vybroušené jazzování táborského mistra klavíru, „iskru“ v oku vyčaruje zapálený česko-slovenský folklorní soubor i bravurně sehraná slovenská pětice Voila!, děti zjistí, která pohádka – zda česká či slovenská Zlatovláska – je krutější (nebojte – obě dopadnou dobře). Žánrové možnosti klavíru prozkoumáme také na jevišti v klasickém recitálu a neoromantickém autorském koncertu. V nostalgické i ironické vzpomínce na Československo zaplanou imaginární i reálné táborákové ohně a ukápne slza, až zamáváte ujíždějícímu vlaku na Severním nástupišti/ jevišti. A nakonec v diskoklubu rozjedete svou vybroušenou taneční sestavu na české i slovenské vypalovačky.

PODZIMNÍ VÝLOV SVĚTA – 19.-22.11.: Přijměte pozvání rybářů na hráz třeboňského rybníka Svět a navštivte jeho podzimní výlov 2018, který začíná v pondělí 19. a předpokládá se, že bude trvat do čtvrtka 22. listopadu 2018. Výlov začíná ranním zátahem vždy v cca 7 hodin ráno. Na výlovu rybníka Svět bude samozřejmostí možnost zakoupení živé ryby a občerstvení.

FESTIVAL VÍNA ČESKÝ KRUMLOV – do 30.11.: Vytříbená domácí i zahraniční vína, nejen lokální gastronomické speciality, setkání se znalci vína, jedinečné kulisy historického města. To vše a mnohem více je Festival vína Český Krumlov®. Již sedmým rokem mistrně spojuje Festival vína Český Krumlov® vynikající vína s gastronomickými a kulturními zážitky. Od 26. října do 30. listopadu 2018 tak opět nabídne obyvatelům a návštěvníkům města přehlídku tuzemských i zahraničních vín, podzimní oslavu Svatomartinských vín, gastronomické lahůdky, ale také přátelská setkání se znalci vína. 

OBJEVÁRIUM MINIGOLF – ČESKÉ BUDĚJOVICE – DO 6.1.2019: Objevárium otevřelo v Galerii Mariánská svůj další interaktivní projekt. Tentokrát jde o spojení umění a zábavy. Každý z dvanácti výtvarníků navrhl minigolfovou jamku, která je plně hratelná, a dohromady vytvořili minigolfové hřiště, které pobaví všechny generace. Můžete tak hrát minigolf na závodní dráze, na trenýrkové jamce, v pokoji z minulého režimu či se trefit do klobouku kouzelníka Pokustona zapůjčeného od Boba a Bobka. Objevárium Minigolf je pro veřejnost otevřen každý den od úterý do neděle. Hřiště je určené pro všechny generace, ale doporučeno je pro děti od 5 let. Aktuální informace o projektu najdete na zde

DRACULA A TI DRUZÍ – KAPLICE – DO 6.1.2019: Po celý listopad a prosinec budou sklepní prostory Galerie Krampus patřit dalším strašidelným bytostem a tentokrát se bude jednat jak o smyšlené bytosti z legend, tak i reálné postavy z dávné minulosti, jenž toužily po lidské krvi… Ano, jedná se o upíry. Na výstavě se dozvíte, jak upíra rozpoznat, a hlavně jak se proti němu chránit. Kdy použít cibuli a kdy česnek, co provádět s kuchyňskou solí, z jakého dřeva bude nejlepší vyrobit naostřený kůl, kterým upírovi probodnete srdce … Pokud si budete chtít rozšířit své znalosti ještě více, připojte se k věhlasnému upírobijci van Helsingovi, který mnoho let zkoumal prostředky, jakými se lze upírů zbavit navždy. Společně s ním probádáte typy upířích zubů a dozvíte se, v kolika podobách je možné upíra potkat! Seznámíte se také s vampýrskými legendami na základě dobových kronik a jiných dokumentů. Připomenete i pověst o zámeckém správci ze Žďáru – Aloisi Ulrichovi, který se lidem zjevoval i po své smrti a musel být znovu usmrcen.

ZIMNÍ PROHLÍDKY ZÁMKU TŘEBOŇ – DO 31.12.2018: Zimní prohlídky nabízí také zámek Třeboň. Od listopadu do prosince se návštěvníkům zpřístupní jednotlivé zámecké okruhy. 

Na trasu A - Rožmberské renesanční interiéry se můžete vydat každé úterý v termínu od 1. do 18. listopadu. Prohlídka začíná ve 14 hodin. Ve dnech 19. - 22. listopadu je okruh otevřen od 10 do 15 hodin. Mezi 27. listopadem až 18. prosincem se prohlídky konají každé úterý od 14 hodin.
Trasa B - Soukromá schwarzenberská apartmá je otevřena každé úterý v termínu od 1. do 18. listopadu. Prohlídka začíná v 15 hodin. Od 19. do 22. listopadu je okruh otevřen od 10 do 15 hodin. A poté se znovu otevře od 5. do 21. prosince, a sice od 9 do 16 hodin od úterý do soboty.
Schwarzenberská hrobka je přístupná od 1. do 17. listopadu od čtvrtka do soboty v časech 10-14 hodin. Ve dnech 19. - 24. listopadu je okruh otevřen od 10 do 14 hodin. Dále se do hrobky můžete podívat ve dnech 29. listopadu až 1. prosince, kdy je otevřeno od 10 do 14 hodin. Od 6. prosince až do 20. prosince se můžete zúčastnit prohlídky každý čtvrtek od 14 hodin.

ZIMNÍ PROHLÍDKY ZÁMKU HLUBOKÁ – DO 18.3.2019: Návštěvníci zavítají do devíti pokojů soukromých apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství – Schwarzenbergů. Trasa začíná v Hamiltonově salonu kněžny Terezie, pokračuje přes Kuřácký salon do Tereziiny Malé jídelny. Téma lovu se objevuje nejen na chodbách v podobě vystavených trofejí, ale významný prostor je mu věnován v honosné Lovecké jídelně. Opominuta nezůstává ani Přípravna jídel vedoucí do Malé jídelny Dr. Adolfa a celá prohlídka vrcholí v třech dalších místnostech – Pracovně, Obývacím pokoji a končí v Ložnici. Bohatá výzdoba místností představuje kolekci loveckých zbraní, trofejí, ale též porcelánu, grafických listů nebo tapisérií. Raritou je i splachovací toaleta z počátku 20. století. Poslední majitel, Dr. Adolf Schwarzenberg, obýval své pokoje až do roku 1939, kdy emigroval se svou manželkou Hildou před nacisty do zámoří. Pokoje jsou v zimě temperovány. Otevřeno je denně kromě pondělí od 10 do 16 hodin, kdy vychází poslední prohlídka. Během vánočních svátků je zavřeno.

ZIMNÍ PROHLÍDKY HRADNÍHO MUZEA ČESKÝ KRUMLOV – DO 31.3.2019: Celoročním provozem se již osmou zimní sezonu pyšní Hradní muzeum v Českém Krumlově. Milovníci historie a kulturního dědictví mohou strávit příjemné a zároveň poučné chvíle v prostorách nejstarší dochované části krumlovské rezidence, v tzv. Hrádku s věží na II. zámeckém nádvoří. Návštěvníci spatří vzácné předměty, které byly doposud ukryty v zámeckých depozitářích. Hradní muzeum je umístěno v dosud nevyužité budově tzv. Hrádku, která stojí na druhém zámeckém nádvoří. Jedná se o jednu z nejstarších a nejhodnotnějších staveb v českokrumlovském zámeckém areálu. Tamní expozice zaujme už sama o sobě tím, že na rozdíl od standardních muzeí je pojata jako historická muzejní instalace 19. století. Návštěvníkům je představen soukromý i pracovní život ředitele schwarzenberského panství. Autenticitu prostředí umocňují nejen stovky exponátů, ale též předměty každodenní potřeby jako například historická svítidla či zrestaurovaná kachlová kamna. Součástí expozice je také zbrojnice, mincovna, klenotnice s ojedinělými církevními památkami jakým je relikviář s ostatky sv. Reparáta, kinematograf promítající schwarzenberské filmy či rozměrný model hradu zachycující jeho podobu v polovině 16. století. Příjemný čas k odpočinku a vstřebání všech vjemů nabízí tamní kavárna. Poslední vstup do Hradního muzea je možný v 15.15, na věž v 15.30 hodin. Od 22. 12. 2018 do 1. 1. 2019 jsou Hradní muzeum a zámecká věž uzavřeny.